VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nechceme obchvat, píší lidé zastupitelům

Jindřichův Hradec - U velké části dotčených obyvatel Jindřichova Hradce se přepracovaná podoba návrhu nového územního plánu nesetkala zrovna s příznivou odezvou. Přinášíme plné znění dopisu zastupitelům.

12.11.2011 6
SDÍLEJ:

Jindřichův Hradec. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lenka Novotná

Nejpalčivějším problém stále zůstává silniční spojka mezi pražskou a budějovickou výpadovkou, nazývaný ve městě již zlidovělým obratem „malý západní obchvat”.

Obyvatelé lokality Sládkův kopec v minulých dnech sestavili dopis pro starostu města Stanislava Mrvku, městské radní a také pro zastupitele, v jejichž rukou bude ve výsledku celé obtížné rozhodnutí ležet.
Kdy přesně dojde na lámání chleba se prozatím neví, vedení Jindřichova Hradce se ale snaží o schválení nové podoby územního plánu města do konec letošního roku. Jako nejpozdější termín pro vyjádření zastupitelů v takovém případě připadá na jejich setkání 14. prosince.

„Opakuji, že nyní nás čeká další veřejné projednávání, a to ve čtvrtek 24. listopadu. Lidé nyní stále mohou podávat námitky a připomínky, se kterými se pak nějakým způsobem vypořádáme, a když všechno půjde dobře, návrh zastupitelům předložíme,” potvrdil pro Deník jindřichohradecký místostarosta Pavel Vejvar.

„Pane starosto, radní, zastupitelé, věříme ve váš rozum a odpovědnost vůči občanům, které zastupujete a kteří vám v posledních komunálních volbách dali mandát. Věříme, že budete hlasovat o územním plánu v jejich zájmu a zaženete tak jakékoliv podezření z klientelismu či korupce,” ozývají se textem dopisu obyvatel Sládkova kopce fámy a dohady, které se šuškají po městě.

Lidé, kteří se s otevřeným dopisem ztotožňují, k němu mají možnost připojit svůj podpis v neděli od 16 a v pondělí od 17 hodin u domu č. 1106 (Beránkovi) u křižovatky, která dělí Sládkův kopec na rodinné domky a řadovky.

Otevřený dopis pro hradeckou radnici

Pane starosto, členové rady města, zastupitelé.

My, níže podepsaní, oslovujeme vás tímto otevřeným dopisem, neboť nám není lhostejný osud našeho města a jeho okolí.

Zanedlouho budete hlasovat o novém územním plánu, který mimo jiné umožňuje zásadní změny v okolí sv. Jakuba a Sládkova kopce. Máme na mysli komunikaci okolo jakubského kostelíka a případnou výstavbu v této lokalitě.

Žádáme vás, aby nový územní plán, jehož přijetí je ve vašich rukou, ponechal tuto lokalitu v současném stavu. Tedy abyste se vy zasadili svými hlasy o komunikacemi a novou zástavbou neporušený západní okraj Jindřichova Hradce.

K tomuto požadavku nás vede osobní vztah mnohých z nás k jakubskému kostelíku a jeho okolí, nezatížený jakýmikoliv finančními zájmy.

Příroda a volná krajina s nezpochybnitelnými estetickými kvalitami deset minut od centra města je větší hodnotou než silnice a možná zástavba, o jejichž nutnosti lze pochybovat.

Umožnit zástavbu několik metrů od hrobky jednoho z nejvýznamnějších českých rodů, který pro naše město tolik vykonal, je čiré barbarství. Jsme přesvědčeni, že iniciativa ke změnám územního plánu musí přicházet zejména od občanů, jejichž vy jste pouze zástupci. A obyvatelé této lokality si jakékoliv změny ve své většině nepřejí.

Tvrdošíjné lpění některých představitelů města a některých městských úředníků na nové podobě územního plánu umožňující změny v této lokalitě u nás vzbuzuje zásadní nedůvěru v obecní demokracii a vyvolává podezření, že zde existuje možnost upřednostňovat komerční zájmy jednotlivců před zájmy celku, tedy hamižnost před spravedlností.
Argumenty, že se město potřebuje rozvíjet v této lokalitě, považujeme za liché – případné propojení pražské výpadovky s Hvězdárnou nepřeváží nad škodami, jež napáchá v dopravou doposud nezatížené volné krajině, která slouží jako klidová zóna pro obyvatele města.

Demografický vývoj české společnosti pak mluví proti jakékoliv potřebě zásadně rozšiřovat individuální výstavbu do volné krajiny.

Pane starosto, radní, zastupitelé, věříme ve váš rozum a odpovědnost vůči občanům, které zastupujete a kteří vám v posledních komunálních volbách dali mandát. Věříme, že budete hlasovat o územním plánu v jejich zájmu a zaženete tak jakékoliv podezření z klientelismu či korupce.
Věříme, že budeme moci nadále k obci, v níž mnozí z nás žijí či žili, přistupovat s důvěrou a ne se obávat, že je pouze kořistí sloužící k obohacení vyvolených.

Věříme, že se díky vám budeme moci nadále radovat my a naši potomci z procházek okolo sv. Jakuba nemusejíce se vyhýbat cizím plotům a k nim vedoucím silnicím.

Obyvatelé Sládkova kopce

Autor: Adam Hudec

12.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Již nejsou mezi námi

Stadion u Vajgaru v pondělí 1. května hosté další ročník závodů pro širokou veřejnost  s názvem Jarní atletický Jindřicháč.

Kam o víkendu za sportem a pohybem na Jindřichohradecku

František Linduška je mistrem republiky v aquatlonu

Praha – Triatlonista František Linduška z jindřichohradeckého Tri Club Vajgar se stal mistrem republiky v aquatlonu. Do Hradce mířily i další cenné kovy.

OBRAZEM: Kvůli počasí silničáři vyjíždět nemuseli

Jindřichohradecko – Přestože řidiči v pátek ráno museli také na Jindřichohradecku ze svých vozidel odmetat sníh, silničáři kvůli zimní údržbě nevyjížděli.

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.

Kam můžete o víkendu v okrese na fotbal

Jindřichohradecko – Fotbalové soutěže mužů pokračují o víkendu dalším kolem. Příznivci kopané však budou kvůli rozmarům počasí o některé duely ochuzeni.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies