VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší varianta obchvatu není známa

Třeboň -O kamiony nestojí nikdo ani v lázeňské Třeboni. Přesto ve středu vedení třeboňské radnice diskutovalo v sále kulturního domu Beseda s občany o tom, zda vůbec budovat obchvat či takzvanou přeložku kolem města, která by odvedla dopravu ve směru od Trhových Svinů a od Borovan z hráze rybníka Svět přes Mokrá luka, či nikoliv.

8.4.2011
SDÍLEJ:

ILUSTRAČNÍ foto.Foto: Deník

Jak již Deník uvedl na začátku března, zástupci Jihočeského kraje plánují realizaci projektové přípravy na první část takzvané modré varianty přeložky, a to v úseku od současného areálu Technických služeb po Dukelskou ulici.

Druhá část přeložky, jejíž projektová příprava by měla být zatím odložená, by měla vést z Dukelské ulice okolo Bertiných lázní a Nového dvora směrem k autobusovému nádraží. Návrh zmíněné přeložky hlavního tahu mezi všemi dalšími alternativami vede od roku 1976.
„Jsem přesvědčený, že by veškerá kamionová doprava měla mít zákaz průjezdu lázeňskou Třeboní a měla by být odkloněna už u Trhových Svinů směrem na České Budějovice. To, že by mi jezdily kamiony v úrovni oken kolem hotelu, je opravdu hrůzná představa,“ vystoupil na setkání majitel hotelu Romantick Milan Zákrejs.

Takzvaná modrá varianta by měla totiž ve druhé etapě vést kolem jeho hotelu, který je v blízkosti Bertiných lázní.
Uvedená varianta se však nelíbí ani zástupcům společnosti Rybářství Třeboň, společnosti Odeon a Destinace Třeboňsko, ale ani samotnému vedení radnice.

„Podali jsme na Jihočeský kraj, kterému zmíněná silnice druhé třídy patří, naše stanovisko, ve kterém uvádíme, že si nepřejeme přípravu projektu pouze první etapy přeložky, ale obou etap současně. jen první část by totiž neřešila prakticky nic. Dukelská ulice, kde by končila první etapa, je na hatích, proto na ni nemůžeme kamiony pustit,“ doplnil starosta Jiří Houdek.
Sám by raději preferoval takzvanou zelenou variantu, která by vedla přes Mokrá luka mimo Zlatou stoku, dostatečně daleko od historického centra a nadjezdem u vlakové zastávky a zahradnictví směrem na silnici první třídy ve směru od Jindřichova Hradce. Příznivců této varianty se v sále ozvalo několik.

Podle Jiřího Houdka by se však tato varianta zřejmě nelíbila zástupcům Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, protože nesouhlasí se zásahem do biokoridoru Mokrých luk. „Zelená varianta by znamenala překlenout železniční trať nadjezdem v Dukelské ulici, kde by byl přejezd a nadjezd devět metrů nad úrovní železniční stanice. To by vypadalo příšerně,“ okomentoval vedoucí oddělení územního plánování třeboňského městského úřadu architekt Aleš Valder. Dodal, že ze všech nabízených řešení nikdo zatím lepší než modrou variantu nevymyslil.

„Souhlasím s tím, že primárně je nutno řešit dopravní situaci v jižní části Třeboně, ale nesouhlasíme s navrženým řešením, protože není žádným obchvatem, nová silnice by neodvedla dopravu mimo Třeboň, ale procházela by třikrát zastavěným územím. Doporučujeme ještě hledat nové řešení dopravní situace,“ uvedl předseda představenstva společnosti Odeon a předseda správní rady Destinace Třeboňsko Ivo Pastrňák.
Podle místostarosty Zdeňka Mráze budou muset jezdit kamiony dočasně jinudy už v letních měsících, kdy budou rekonstruovány dva mosty ve směru na Brannou a doprava bude vedena objížďkami. Svou jednoznačnou podporu obchvatu však vyslovil také.

Autor: Stanislava Koblihová

8.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

Jindřichův Hradec - Letošní ročník festivalu pouličního umění oživil centrum Hradce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení