VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlevnější parkování je u zimního stadionu

Jindřichův Hradec – V letních měsících je město plné turistů, s tím souvisí i témata spojená s parkováním v centru. Řidiči mohou najít parkoviště také na plánku na webových stránkách města.

23.7.2010
SDÍLEJ:

Zdeněk Hrdina z Prahy (na snímku) si postěžoval, že mu při parkování někdo odřel auto dveřmi. Nelíbila se mu také dlažba v Jindřichově Hradci. Foto: Štěpán Mach

„Jsem tady sice poprvé, ale nejsem moc spokojen. Dlažba není pro jízdu moc příjemná. Navíc se mi stalo, že pán otevřel dveře a odřel mi auto,“ konstatoval Zdeněk Hrdina z Prahy.

Jiřího Arnošta z Prahy zaráží ceny parkovného. „Nejsem sice odsud, ale překvapujeme mě placení za parkování. Vždyť je skoro stejně vysoké jako v Praze. Do Jindřichova Hradce jezdím už dlouhá léta, a tak tvrdím, že je stejně nejlepší,“ říká Arnošt.

Ani maminky s dětmi nejsou s parkovacími místy moc spokojené. „Vzhledem k tomu, že mám dítě, by se hodilo, kdyby parkovací místo bylo rozšířené. Pro matku s dětmi by to chtělo větší prostory,“ sdělila Hana Aipldauerová z Dačic.

„Je to šílené. Ani se zde nedá pořádně kde zaparkovat. Parkoviště jsou plná a pořádně nevím, kde se dá zastavit,“ dodala Aipldauerová.
Poblíž Jitřenky se pak nachází v podstatě jediné hlídané parkoviště větších rozměrů v Jindřichově Hradci. Podle Zdeňka Turyny, ředitele firmy Sportrelax s.r.o. , která parkoviště dlouhodobě provozuje, je parkoviště nejvíce využíváno v letní sezóně. „Zaznamenáváme nejvíce turisty a zájezdové autobusy, pro které jsou připraveny pozice. V srpnu pak pravidelně vymezujeme místo pro pouťové atrakce,“ informoval Turyna.

Ten ve srovnání s předešlými dotázanými nemá s parkováním žádný problém. „Myslím, že ceny parkovného jsou ve srovnání s jinými městy poměrně nízké,“ pokračoval Turyna.

Z dopravního hlediska se centrum města nachází v takzvané zóně zákazu stání, kde je možno vozidlo ponechat pouze na místech označených jako parkoviště. Zatímco na vyhrazených parkovištích mohou vozidla odstavit pouze ti, kterým je parkoviště vyhrazeno.

„Jedná se například o držitele parkovacích karet – bydlící osoby s trvalým pobytem v centru města, nebo podnikatele, kteří mají v dané oblasti sídlo firmy nebo provozovnu, na místech vyhrazených pro osoby zdravotně postižené mohou stát držitelé průkazu ZTP a ZTP/P za podmínky, že tato osoba je vozidlem přepravována a vozidlo je označeno symbolem O1 - označení vozidla přepravující osobu zdravotně postiženou,“ vysvětlil vrchní strážník městské policie Luboš Müller.

Ostatní veřejná parkoviště jsou určena pro širokou motorizovanou veřejnost. Mezi nejvyužívanější parkoviště, kde není stání zpoplatněno, patří parkoviště ve spodní části Jezuitské koleje a Na Parkánech.

„Řidičům, co se chystají do Jindřichova Hradce a neví, kde zaparkovat, bych doporučil podívat se na internet, neboť na stránkách města a Městské policie Jindřichův Hradec je k dispozici plánek centra města s vyznačenými parkovacími plochami,“ dodal Müller.

Z parkovišť, kde lze i v letních měsících najít volná místa, by se motoristům mohlo zdát nejlepší parkoviště vedle zimního stadionu se stálou sazbou 5 korun na hodinu.

Lucie Schmiedová

23.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení