VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší posilu dostala dopravní policie

Jindřichohradecko - Policii na Jindřichohradecku se zatím nedostává 32 mužů zákona. Po vstupu České republiky do Schengenu může být v okrese tabulkově o 39 policistů více, a to především přesunem od cizinecké a pohraniční policie. Tato čísla se ale zatím nepodařilo naplnit.

9.2.2008
SDÍLEJ:

Dopravně bezpečnostní akce. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lenka Novotná

České Velenice mají velkou šanci na vznik nového obvodního oddělení

V závěru loňského roku navíc ještě řada policistů využila možnosti výhodného odchodu do důchodu.
„U nás na vesnici člověk uvidí policistu pouze ve chvíli, kdy se něco stane a přijedou třeba vyšetřovat krádež. Od kamarádů v uniformách vím, že jim daleko více času zabere papírování v kanceláři, místo aby byli v terénu,“ říká Miloš Aubrecht z Dunajovic na Třeboňsku.
Podle informací pracovnice okresního policejního ředitelství Hany Millerové nejvíce lidí od „cizinecké“ přešlo k dopravní policii, která byla na Jindřichohradecku posílena celkem o deset pracovníků. Dále si personálně polepšila všechna obvodní oddělení s výjimkou Nové Bystřice. Zde má totiž sídlo nově vzniklý Inspektorát cizinecké a pohraniční policie.
Z obvodů podle Millerové nejvíc posílil Suchdol nad Lužnicí, a to o sedm lidí. „Bylo to nezbytné, aby bylo možné obsadit nově vzniklou policejní stanici v Českých Velenicích, odkud odešla pohraniční policie. Nyní je zde provoz nepřetržitý, po čtyřech policistech na denní a dvou na odpolední a noční službě,“ vysvětluje Millerová.

I když stanice je bez stálé dozorčí služby, policisté nyní u hranic přijímají jak trestní oznámení, tak také řeší trestné činy a přestupky. „Lidem to usnadní život, nemusejí se vším jezdit až do Suchdola. Navíc celodenní přítomnost uniforem ve městě může i odradit lidi, kteří tíhnou ke kriminální činnosti,“ říká Millerová.
Zcela novou a zásadní informací policie, kterou vítá jak starosta města Jaromír Slíva, tak i většina občanů, je, že v Českých Velenicích nakonec vznikne obvodní oddělení.

O to starosta usiloval od chvíle, kdy cizinecká policie přešla pod kraj a začala se zabývat pouze úkoly spojenými s ochranou hranice. Policie nakonec starostu alespoň částečně vyslyšela a 1. července 2006 zde vzniklo detašované pracoviště suchdolského obvodního oddělení. Policie i radnice zde často řeší řadu problémů, které souvisí s takzvanou sexuální turistikou.

„U nás již několik let platí vyhláška, podle které se prostitutky nesmějí nabízet ve vnitřním městě, které je vymezeno značkami začátku a konce obce. Nyní bychom ji rádi změnili, aby zákaz platil po celé zastavěné ploše města,“ sdělil Slíva. Na druhé straně radnice zatím marně usiluje o omezení nonstop provozů, kde se scházejí lidé žijící na hraně zákona. Vyhláška podle Slívy již přes dva roky leží u Ústavního soudu a její účinnost je pozastavena.

 

Policie v číslech

– Na okresním policejním ředitelství Jindřichův Hradec je 7 obvodních oddělení a jedna policejní stanice.
– Požadovaný stav: 301 policistů.
– V současnosti jich zde slouží 269.
– Dalších 20 posil je již v náboru.
– Nastupující policista je zařazen do 2. platové třídy s nástupním platem zhruba 18 000 korun hrubého.

 

Autor: Lenka Novotná

9.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na táborském přivaděči na D3 začne celková oprava.

Oprava obchvatu svede řidiče jen do dvou pruhů

Hřbitov u svatého Václava.
8

Márnici u svatého Václava město za milion neodkoupí

Madeta dá odměnu za nalezení kola

Jindřichův Hradec – Tomu, kdo přispěje k odhalení pachatele, který odcizil ze sušárny jindřichohradecké mlékárny obří rozprašovací nerezové kolo, nebo k nalezení tohoto specifického zařízení, vyplatí ředitel hradeckého závodu Madety odměnu 60 tisíc korun.

Čapí pár z Dubného má čtyřčata

Dubné /VIDEO/ – Čtyři ochmýřené ratolesti už zahřívají a krmí čapí rodiče z Dubného. Mláďata se vyklubala ze všech čtyř vajíček, která od druhé poloviny března ve svém hnízdě střídavě zahřívali.

V lomnické škole prožili anglický týden

Lomnice nad Lužnicí - Skvělou příležitost pochytit alespoň něco málo z anglického jazyka měli děti v základní škole v Lomnici nad Lužnicí.

Tři spisovatelé z jihu Čech převezmou Zeyerův hrnek za nejlepší knihu roku

Vodňany - Ve středu se ve Vodňanech uskuteční už 21. ročník setkání spisovatelů - Zeyerovy Vodňany.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies