VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová třída mateřské školy již slouží dětem

Jindřichův Hradec - Ve městě nad Vajgarem byla otevřena nová třída ve 3. mateřské škole.

19.9.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Havelka

Ve 3. mateřské škole na Sídlišti Vajgar na odloučeném pracovišti u Billy od včerejšího dne funguje nová třída, ve které najde místo dalších 28 dětí.Prostory, ve kterých třída vznikla, byly dříve využívány různými organizacemi pracujícími s dětmi, sídlilo zde mateřské centrum i Junák. Poslední dva roky tuto část budovy využívala školka pro vlastní účely.

„Dlouhodobě využíváme programu Jihočeského kraje Opravy a rekonstrukce mateřských škol, díky kterému se od roku 2009 podařilo navýšit kapacitu hradeckých školek o 162 míst," uvedla vedoucí odboru školství Jitka Čechová s tím, že na rekonstrukci právě této třídy město získalo z tohoto programu dotaci ve výši 400 tisíc korun, přičemž celkové náklady byly vyčísleny na 966 360 korun.

„K 17. září se nám tak podařilo vytvořit v našich mateřských školách 867 míst. Kapacita byla navýšena také ve 4. mateřské škole v ulici Röschova, a to o 15 dětí," informovala Jitka Čechová.

„Je skutečně potěšující, že se nám jako jedněm z mála tímto krokem podaří stoprocentně pokrýt požadavky na umístění dětí do mateřských škol ve městě," kvitoval místostarosta Bohumil Komínek. Jak dále dodal, do budoucna snad již bude tato kapacita dostačující, protože není příliš míst, kde by bylo možné ještě ji nějakým způsobem navyšovat. „Především z technického hlediska už podobných možností přístavby mnoho není," doplnila místostarostova slova Jitka Čechová.

Samotná rekonstrukce trvala měsíc a půl. „Pracovalo se o prázdninách, tudíž jsme nemuseli naštěstí příliš chvátat a na všechny práce byl čas, takže vše skutečně dopadlo velice dobře," uvedl jednatel Jindřichohradecké stavební, která práce prováděla, Miroslav Marek.

„V tuto chvíli jsme největší mateřskou školou v okrese, celkem máme 296 žáků, z toho 128 je nyní na tomto odloučeném pracovišti," řekla ředitelka 3. mateřské školy Jaroslava Krejčová a zároveň dodala, že díky tomuto navýšení kapacity vznikla tři nová pracovní místa. „Přijali jsme dvě pedagogické pracovnice a jednu paní, která bude mít kombinovanou náplň práce, a to výpomoc v kuchyni a úklid ve třídě," vysvětlila.

V příštím roce by se školka mohla dočkat ještě výměny oken. „Požadavek na okna jsme již zadali. Je to takový poslední výrazný problém, protože skutečně hodně protopíme, ale není v naší moci s tím něco dělat, dokud nebude výměna provedena," informovala ředitelka. Jak doplnil místostarosta Bohumil Komínek, k žádosti, kterou město podalo ohledně dotace na zateplení, ještě žádné vyjádření nepadlo.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

19.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
72

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení