VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O koncerty ve Stráži nad Nežárkou je zájem

Stráž nad Nežárkou - Je tomu právě pět roků, co po rozsáhlé a nákladné rekonstrukci byl zámek poprvé v historii zpřístupněn veřejnosti.

29.10.2011
SDÍLEJ:

Náměstí ve Stráži nad Nežárkou. Ilustrační foto. Foto: web města

Před pěti lety zámek sídlo významné operní pěvkyně Emy Destinnové slavnostně otevřela manželka prezidenta ČR paní Livia Klausová, hejtman JČ kraje a současná majitelka zámku paní Radoslava Doubravová.

Na zámku byl mimo jiné vybudován i historický hudební sál pro 200 posluchačů. Majitelka zámku se domnívá, že ze sídla Emy Destinnové se zákonitě musí ozývat hudba, ale protože Ema Destinnová byla nejlepší pěvkyní na světě, chce, aby na tomto zámku vystupovali ti nejlepší z nejlepších, což se daří.

Byl zpracován projekt na 35. významných koncertů, který se jmenuje „ZÁMEK PLNÝ HUDBY“ Projekt byl konzultován s Odborem kultury JČ kraje. Záštitu nad celým projektem převzal hejtman JČ kraje a manželka prezidenta ČR.

Prvním koncertem byl poslední koncert houslového virtuóza mistra Josefa Suka, kterým se loučil se svoji padesátiletou hudební kariérou.

Na památku mistr Josef Suk, potomek Antonína Dvořáka, věnoval zámku sídlu Emy Destinnové historický dřevěný notový pult Antonína Dvořáka, na kterém mistr Suk odehrál svůj poslední koncert.

Se zármutkem jsme přijali zprávu, že v roce pátého výročí otevření zámku nás navždy mistr opustil.

Na zámeckém koncertním pódiu vystoupili významní sólisté Státní opery Praha, opery ND Praha, Hudebního divadla v Karlíně, sólisté opery Velkého divadla v Moskvě, sólisté Vídeňské opery, sólista Metroplitní opery v New Yorku, sólisté ze Španělska, Německa, Japonska, ale také významné pěvecké sbory, soubory historických tanců, a v neposlední řadě i Hudba hradní stráže a policie ČR v plném obsazení se svými sólisty a zpěváky.

O koncerty na zámku je velký zájem, nejen pro jejich vysokou uměleckou, ale i pro společenskou úroveň.

Majitelka vrací historickou podobu a noblesnost zámeckých koncertů, jaké bývaly na zámcích v minulosti. Zavedla „nepsané zákony“, které se již ani jinde neobjevují. Na koncerty v zámeckém hudebním sále mohou návštěvníci pouze ve společenském oblečení.

Majitelka si váží všech návštěvníků jako vzácných hostů a dává jim to najevo vstřícností, přívětivostí, pohostinností a úctou. Nechce, aby návštěvník, který vkročí do areálu zámku nabyl pocitu, že jej na každém kroku chce někdo připravit o nějaký ten peníz. Na zámku se např. neplatí za WC, šatnu, za program koncertu, … Přijde-li návštěvník koncertu chvíli před koncertem, je pozván do hradní kavárny, kde mu je nabídnuta káva, čaj, nebo něco k pití vše zdarma. V přestávce koncertu jsou všichni návštěvníci ne jen VIP hosté - opět pozváni do kavárny na kávu, a jiné pití. Na prostřených stolech jsou vždy zákusky, které si návštěvník sám vybere opět zdarma. Vstupné majitelka zámku drží na té nejnižší pozici, aby na koncerty mohli přijít všichni ti, kteří chtějí tyto významné umělce vidět a slyšet a ne jen ti, kteří na to mají.

Chcete-li se koncertů na zámku Emy Destinnové zúčastnit a sami se přesvědčit, jak opravdu koncerty probíhají, přijďte se podívat např. na koncert sólistů Vídeňské opery 5. listopadu nebo na Vánoční koncert 10. prosince 2011.

Podrobnější informace o hudebních akcích najdete na www.zamekstraz.cz.

Společnost

„Stráž Emy Destinnové, o.s.“

29.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení