VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obezitou trpí stále víc dětí

Jindřichův Hradec – Stále více dětí trpí obezitou kvůli nízké pohybové aktivitě a častému vysedávání u počítače. Nový projekt s názvem Vyžeňme děti z lavic má za cíl zvýšit jejich pohybovou aktivitu. Projekt schválili jindřichohradečtí radní zatím pro tři jindřichohradecké základní školy. Podobné typy projektů vítají také dětští lékaři, kteří obezitu potvrzují u stále většího počtu dětí.

15.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

„Děti jsou skutečně stále línější. Obezita se u nich projevuje nejčastěji kolem 10. roku věku, protože předškolákům ještě dává jídlo rodič. Školní děti si pak začínají brát jídlo samy, jedí nezdravě a vyjídají ledničku. Podobné projekty, jako je tento, schvaluji, mělo by jich být více i celkové pohybové aktivity dětí,“ informovala jindřichohradecká lékařka pro děti a dorost Daniela Verdánová. Dalším problémem je podle ní fakt, že narůstá počet matek samoživitelek, které nemají dostatek financí na sportovní vyžití a pohybové aktivity dětí.

Podstatou projektu je, že město Jindřichův Hradec poskytne peníze na trenéra, který se bude věnovat pohybovým aktivitám s dětmi. „Jedná se o vytvoření skupiny sportovních klubů, které budou působit na jednotlivých základních školách v Jindřichově Hradci formou sportovních kroužků pro děti z 1. stupně,“ sdělil místostarosta Bohumil Komínek. Tento projekt by se pilotně uskutečnil na 2., 4. a 6. základní škole. Kroužky by měly podporovat všestrannost dětí ve sportu a rozvíjet sportovního ducha. „Podpora města Jindřichův Hradec bude spočívat v úhradě nákladů na odměny sportovních trenérů, kteří kroužky povedou. Konkrétně v letošním roce náklady na odměny budou nejspíše představovat částku celkem 76 tisíc korun,“ dodal Komínek.

Podle místostarosty Bohumila Komínka trenéři budou přímo spjati se školou a tím pádem budou zodpovídat za děti v rámci výchovy. Město Jindřichův Hradec zajistí bezplatné využití sportovišť města. Sportovní kroužky budou vykonávat svou činnost převážně v tělocvičnách základních škol. V případě nutnosti sportování na jiných sportovištích budou náklady na pronájmy hrazeny z rozpočtů základních škol. Ředitelé škol projekt vítají, ještě se však musí dořešit praktické stránky věci. „Zatím je projekt na bázi jednání, řeší se, zda bude trenér zaměstnanec školy nebo zda mu bude poskytnuta smlouva o dílo, ale otázkou je, jak to pak bude z bezpečnostního hlediska,“ sdělil například ředitel 4. základní školy v Jindřichově Hradci Karel Matlas.
Záměr je podle jeho slov dobrý a děti se na sportování moc těší. Dokud však nebude projekt uveden do reality, tak jej nelze hodnotit.

Autor: Renata Kočí

15.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení