VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Oslavy Mezinárodního dne žen

Jindřichův Hradec - Ve čtvrtek 9. března odpoledne se v sále KD Střelnice slavil Mezinárodní den žen.  

10.3.2017
SDÍLEJ:

Ve čtvrtek odpoledne se v sále KD Střelnice Jindřichův Hradec slavil Mezinárodní den žen.Foto: Karolína Průšová

Na setkání u této příležitosti, které pořádalo Jindřichohradecké sdružení sociálních aktivit, vystoupily se svým programem mimo jiné děti ze 3. základní školy. Ženám přišel popřát také starosta Stanislav Mrvka.

Další oslavy MDŽ se ještě chystají. Sdružení dobrovolných hasičů Pleše a Český svaz žen odtamtéž srdečně zvou všechny na oslavu MDŽ, která se koná v sobotu 11. března v Hostinci v Pleších od 14 hodin. Podle pořadatelů je připraven bohatý program, občerstvení a pro každou ženu dárek.

Oslavu připravili i v Kardašově Řečici. Tamní Český svaz žen společně s městským úřadem srdečně zvou na akci, která se bude konat v sobotu 18. března od 14 hodin ve víceúčelovém sále na radnici. V programu podle slov starosty města Petra Nekuta vystoupí smyčcový orchestr ZUŠ Jindřichův Hradec a řečické hudební a taneční naděje. Malé občerstvení bude zajištěno.

Oslavy MDŽ očima Dáni Šprinclové:

Okresní výbor Komunistické strany Čech a Moravy J. Hradec uspořádal v úterý 7.března 2017 oslavu MDŽ v sále na Střelnici. Přítomné ženy a i několik mužů přivítal místopředseda Stanislav Míka, zároveň přivítal již pravidelného hosta a to poslankyni Parlamentu České republiky Alenu Nohavovou. Ta ve svém krátkém projevu připomněla tento svátek, který má mezinárodní rozměry a slaví se na celém světě. Popřála nám hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v životě.

Dáňa Šprinclová. Téměř každý rok nás potěší vystoupení dětí ze 3. Mateřské školy Vajgar. Paní učitelky Koubová a Zimerhanzlová s dětmi připravily nový program s názvem „Na mravenčí pasece". Děti zarecitovaly básničky, zazpívaly a nechyběl ani taneček. Byl hezký pohled na skupinku 18 dětí ve věku od 4-6 let v krásných kostýmech barvy žluté, červené a černé, které představovaly včeličky, berušky a mravence. Dlouhotrvající potlesk byl důkazem toho, že milé a upřímné vystoupení těch nejmenších dětiček nás nadchlo a moc se nám líbilo. Každý rok se na ně těšíme.
Zbytek odpoledne nám k tanci i poslechu hrála 3 členná hudba „Veseláci". Protože to byly známé písničky, tak si osazenstvo sálu s nimi i zazpívalo. František Hadač přidal i několik vtipných glos.

Odpoledne nám zpestřila i připravená tombola. Za symbolickou cenu si každý odnesl něco domů. Na pět šťastných žen čekala velká tombola, kde byly hodnotné věci. Takže naprostá spokojenost.
Při odchodu dostala každá žena přáníčko a karafiát. Líbilo se nám hezky prožité odpoledne a těšilo nás hlavně to, že na nás ženy KSČM nezapomíná.

Již neuvěřitelných 25 let také pořádá Jindřichohradecké sdružení sociálních aktivit oslavu MDŽ. Letos to bylo 9.března opět v sále na Střelnici.

Předsedkyně Anička Vymětalová přivítala hosty a to starostu města Stanislava Mrvku, oba místostarosty Bohumila Komínka a Petru Blížilovou, vedoucí odboru sociálních věcí Zdeňku Šindelářovou, ředitelku Zdravotní školy Bělu Pickovou, rychtáře Obce baráčníků Josefa Šprincla a všechny přítomné v sále.

Ve svém projevu popřál všem pan starosta krásné odpoledne, poděkoval organizátorům. K tomuto významnému svátku popřál všem ženám hodně zdraví, spokojenosti v rodině a hezký a spokojený život v našem městě.
Po zahájení se na jevišti i na parketu střídali jednotlivý účinkující. A že jich bylo. Nejprve ti nejmenší ze 3. MŠ Vajgar. 12 dětí zazpívalo, zatančilo v hezkém pásmu, které nacvičily paní učitelky Vetýšková a Dvořáková. Poté se představila s vážnějším programem LŠU s ukázkami sólového zpěvu a hrou na hudební nástroje celkem v pěti vystoupeních. Nejpočetnější bylo vystoupení dětí z Domu dětí a mládeže, kdy se představilo na 80 účinkujících v šesti skupinách. Viděli jsme kántry tance, kovboje, pouliční tanec, či tančení s deštníky. Na přípravě se podílely vedoucí Lucka Valová a Lída Huboňová. Poslední vystoupení bylo v režii aerobiku LENA, kdy celkem 34 dětí se představilo jako trpaslíci, růžové holčičky a zpěvačky. Na nácviku se podílely lektorky Renata a Petra Novákovy spolu s Lenkou Průchovou.

Pokud jsem na někoho zapomněla, omlouvám se, ale tak nabitý program v rychlém sledu a tolik účinkujících vyžadovalo velkou pozornost. Z toho je vidět, že jsme se ani chvilku nenudily, stále se bylo na co dívat. Je potřeba moc a moc poděkovat všem účinkujícím, že nám připravili krásné odpoledne. Odměnou jim byla kytička pro vedoucí a sladkosti pro účinkující děti. Sluší se poděkovat i ženám z Jindřichohradeckého sdružení sociálních aktivit, které musely vynaložit dost velké úsilí k tomu, aby zajistily a vyjednaly tolik vystoupení.

Autor: Adam Hudec

10.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Děti dostaly pletené ponožky

Jiří Kněžíček ze Slavonic se ve filmu Po strništi bos objevil hned čtyřikrát ve dvou rolích.
4

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě

Volali policii, ale nakonec nic řešit nechtěli

Třeboň - Dva případy, kdy po příjezdu strážníků oznamovatelé odmítli pokračovat v řešení případu, eviduje městská policie v Třeboni.

Lidem v Radouňce vadí odklad prací

Jindřichův Hradec – Již v úterý byly kvůli zahájení výstavby dešťové kanalizace zrušené zastávky MHD Radouňka Kopeček a Radouňka. Lidé tak musejí chodit od hlavní silnice i přes kilometr pěšky.

Bez řidičáku se vozem vydal do ulic

Dačice - Řidič bez bodů měl navíc řidičák odebraný i ze zdravotních důvodů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení