VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Jednání o budoucnosti dačického špitálu

Dačice - V pondělí odpoledne se uskutečnilo jednání zástupců kraje se zaměstnanci dačické nemocnice. Asi nejžhavějším tématem jsou nové pracovní smlouvy a sporná tříměsíční zkušební lhůta.

27.4.2009 4
SDÍLEJ:

Bouřlivé jednání o dačické nemocnici. Na snímku hovoří předseda představenstva Medigroup, která je vlastníkem PP Hospitals, Martin Vojtíšek. Foto: Deník/Nikol Ježková

15.30 hodin - Jednání končí s tím, že ředitel Jan Mlčák netrvá na zkušební lhůtě. Jindřichohradecký špitál převezme všechen zdravotní personál až na zhruba dvacet lidí z cévní chirurgie, kterou zatím bude provozovat PP Hospitals. A dále nebude potřebovat lidi lidi z managementu a administrativy, kterých je asi celkem devět.

14.45 hodin - Ředitel jindřichohradecké nemocnice Jan Mlčák sklidil postlesk když oznámil, že na zkušební lhůtě netrvá.

14.35 hodin - Ivana Stráská připustila, že se ohledně špitálu jedná o nestandardní situaci.

14.33 hodin - Právě kvůli zkušební lhůtě v sále, kde je okolo osmi desítek lidí, včetně zaměstnanců, je atmosféra velice napjatá. Právník Antonín Tunkl vystoupil s tím, že to celé považuje za krkolomné, když je již b27. dubna a lidé dosud nevěděli, co s nimi od 1. května bude. Také nevidí důvod zkušební lhůty, když se jedná o zaběhnuté pracovníky. Poznamenal také, že u PP Hospitalst nyní mají zaměstnanci jistotu pětinásobku platu odstupného, ale s novou smlouvou je kvůli zkušební lhůtě jistota téměř nulová.

14.33 hodin - Právě kvůli zkušební lhůtě v sále, kde je okolo osmi desítek lidí, včetně zaměstnanců, je atmosféra velice napjatá. Právník Antonín Tunkl vystoupuil s tím, že to celé považuje za krkolomné, když je již b27. dubna a lidé dosud nevěli, co s nimi od 1. května bude. Také nevidí důvod zkušební lhůty, když se jedná o zaběhnuté pracovníky. Poznamenal také, že u PP Hospitalst nyní mají zaměstnanci jistotu pětinásobku platu odstupného, ale s novou smlouvou je kvůli zkušební lhůtě jistota téměř nulová.

14.30 hodin - Ředitel jindřichohradecké nemocnice Jan Mlčák sdělil, že do čtvrtka přejede do Dačic personální pracovnice, která s každým, kdo má zájem dál pracovat, sepíše novou pracovní smlouvu. Každý podle jeho slov projde přijímacím pohovorem.

14.25 hodin - Začalo se hovořit o nových pracovních smlouvách. Stráská ujistila, že pokud zaměstnanci budou mít zájem, tak dostanou smlouvy na dobu neurčitou, ale s tříměsíční zkušební dobou.

14.21 hodin - Ivana Stráská ve svém vystoupení ujistila, že kraj chce nemocnici pomoci ve dvou fázích. Nejdříve prostřednictvím jindřichohradecké nemocnice a poté by se dačice měly stát 8. nemocnicí kraje.

14.19 hodin - Stráská slíbila zaměstnancům dačické nemocnice smlouvu na dobu neurčitou s tříměsíční zkušební dobou.

14.08 hodin - Do jednacího sálu přicházejí starosta Dačic Rudolf hájek, místostarosta Pavel Habr, náměstkyně hejtmana Ivana Stráská a ředitel jindřichohradecké nemocnice Jan Mlčák.

14.00 hodin - Očekává se příjezd náměstkyně jihočeského hejtmana Ivany Stráské.

13.50 hodin - Od 13 hodin se uskutečnilo jednání, které vyvolali sami zaměstnanci dačické nemocnice. Předmětem byly nové smlouvy, které by zaměstnanci měli dostat od nového zaměstnavatele. Začalo se totiž hovořit o tom, že v nových smlouvách by měla být zakotvena zkušební doba. Důležité rady, co všechno na smlouvách kontrolovat, na co si dát pozor a podobně, jim poskytl právník Antonín Tunkl, který ve sporu s PP Hospitals zastupuje město Dačice.

Snahou kraje je převést dačickou nemocnici prozatím pod křídla Nemocnice Jindřichův Hradec.

Smyslem pondělního jednání má být přesvědčit zaměstnance, aby dosavadnímu provozovateli nemocnice – společnosti PP Hospitals dali výpovědi s tím, že budou od 1. května zaměstnáni nemocnicí jindřichohradeckou.

Naše dvě redaktorky vyrazily na místo jednání, abychom vás o aktuálním vývoji situace, která kolem dačického špitálu panuje, mohli ON-LINE informovat.

Autor: Jana Hýbková

27.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Porodnice v Jindřichově Hradci. Ilustrační foto.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Tito ztracení psi měli štěstí. K páníčkům se díky pomoci lidí vrátili.
3

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Pátek láká na divadlo i do zoo

Jindřichohradecko - Pátek můžete na Jindřichohradecku prožít i mimo domov. Vyrazit můžete do kina i na koncert.

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jižní Čechy - Stoletá voda přišla, zničila a odešla v průběhu několika hodin. Lidem ale trvalo léta, než se vzpamatovali a zahladili po ní vnější stopy. Ty uvnitř si však nesou dál.

Děti dostaly pletené ponožky

Kamenice nad Lipou – Pavlína Prágerová z Kamenice nad Lipou, žena s dobrým srdcem, se rozhodla oplatit lékařům jejich péči tím, že neonatologická oddělení nemocnic zásobuje svými pletenými výrobky. Ty pomáhají nedonošeným dětem v prvních dnech jejich života.

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Slavonice – Ve filmu Po strništi bos nehrály jen slavonické děti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení