VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprav na kandidátkách do voleb moc nebylo

Jindřichohradecko – Hektické chvíle zažívali první dva dny v týdnu pracovníci Městských úřadů v Jindřichově Hradci, Třeboni a Dačicích při evidování kandidátek.

11.8.2010
SDÍLEJ:

Úterní šestnáctou hodinou padla poslední možnost odevzdat kandidátní listinu. Vedoucí kanceláře starosty Jana Říhová (na snímku) však pokračovala ve své práci dál.Foto: Štěpán Mach

„Jsem zmocněnec Věcí veřejných za celý kraj a tady je už poslední místo. Jdu jenom doplnit jméno jednoho kandidáta,“ řekla v úterý Kateřina Machová krátce před čtvrtou hodinou v budově Městského úřadu v Jindřichově Hradci. Dodala, že je s vyřizováním spokojeno hodně administrativy. O tom ví své i pracovníci úřadů.

„Žádné velké problémy nemáme, jenom drobnosti, které odstraňujeme a doplňujeme na místě,“ shodovali se úředníci. „Chyby bývají ve věku kandidátů, nemají ho uvedený ke dni podání kandidátních listin. Další jsou u trvalého pobytu, kde píšou číslo popisné, které tam být nemá,“ vysvětlila vedoucí jindřichohradecké kanceláře starosty Jana Říhová.

Podle jeho slov neřešitelné nedostatky nebyly. Na doplnění například náhradníka zmocněnce nebo typu volební strany či jiných úprav je čas do pondělí 16. srpna.

„Stalo se však také, že přišel zmocněnec, který byl zároveň na kandidátce, což je nepřípustné, takže se musel vrátit s nepořízenou,“ dodal Josef Roubíček.

„Pokud by zmocněnec dále někoho zmocnil, tak ten opravy na místě provést nemohl a kandidáti budou lhůtu na opravy potřebovat,“ doplnil Karel Macků.

Do téhož termínu, tedy 16. srpna je možné také na kandidátních listinách doplňovat kandidáty, měnit jejich pořadí, ale i škrtat.

„Pokud si sami, co je potřeba, neopraví, a jestli případně najdeme nějaké další nesrovnalosti, vyzveme je 18. srpna, aby si vše opravili. Na to pak budou mít lhůtu do 23. srpna,“ vysvětlila vedoucí kanceláře starosty Městského úřadu v Jindřichově Hradci Jana Říhová. Další krok nastane 28. srpna, kdy podle jejích slov odešlou informace o kandidátních listinách do příslušných měst a obcí starostům, kteří je zveřejní na úředních deskách. Už nyní je však jisté, že je odevzdáno kandidátních listin více než před čtyřmi roky, kdy jich bylo například za správní obvod v Jindřichově Hradci 184, zatímco letos 194. Samotný Hradec má proti minulým volbám čtyři kandidátky navíc. Totéž uvedli tajemník Městského úřadu v Dačicích Karel Macků a vedoucí třeboňského odboru vnitřních věcí Josef Roubíček.

„Někdy jim chybí uvedení místní části obce, kde jsou přihlášeni k trvalému pobytu. Kandidátní listinu může přinést kdokoli, ale pokud přijde zmocněnec, je to výhoda, protože může doplnění či opravu provést přímo na místě,“ uvedl Josef Roubíček.


Autor: Stanislava Koblihová

11.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
cigarety ilustracni

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Velká cena Třeboňska v požárním útoku pokračovala v Příbrazi.
38

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení