VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava polikliniky brzy začne

Jindřichův Hradec – Plánovaná oprava polikliniky a dalších budov jindřichohradecké nemocnice by měla brzy být skutečností.

15.9.2010
SDÍLEJ:

Jindřichohradecká nemocnice. Ilustrační foto. Foto: Josef Böhm

Práce by v jindřichohradecké nemocnici měly začít v závěru letošního roku

„Významnou investiční akcí, k níž vedení nemocnice přistoupilo, je ekologizace polikliniky, což je v podstatě její zateplení, výměna oken a další související práce. Je to první část revitalizace jednotlivých pavilonů. To znamená, že na řadu přijdou v budoucnosti i další objekty v areálu nemocnice. Pavilon D, ve kterém sídlí interní oddělení, ortopedie, ORL, urologie a další, bude rekonstruován a rozšířen v několika etapách. Tento záměr je v současné době v přípravě a práce by mohly být při standardním průběhu zahájeny v závěru letošního roku,“ informoval v tiskové zprávě předseda představenstva jindřichohradecké nemocnice Jaroslav Vohnout.

V tiskové zprávě se dále uvádí, že nemocnice vstoupila do roku 2010 s negativním výsledkem. „Naše nemocnice skutečně vstoupila s negativním výsledkem předchozího období do roku 2010, i když je potřeba hned v úvodu uvést, že loňský provozní výsledek nemocnice byl vyrovnaný. Ztráta vznikla snižováním hodnoty dlouhodobého majetku akciové společnosti, když jeho příliš vysoké ocenění vzniklo již v minulosti, kdy byla jeho celková hodnota příliš vysoko stanovena,“ vysvětlil dále Jaroslav Vohnout.

Tato ztráta však není výsledkem hospodaření minulého vedení. „Jedná se o opravnou účetní položku, která nemění nic na situaci, že nemocnice byla ekonomicky stabilní, tato položka nemá se stavem nemocnice nic společného,“ sdělil bývalý ředitel nemocnice Jan Mlčák.

V číslech
Jindřichohradecká nemocnice disponuje zhruba 400 lůžky a v uplynulém roce ošetřila téměř 70 tisíc pacientů, z toho pak bylo více než 14 tisíc hospitalizovaných.

Současně vedení nemocnice podalo žádost o dotaci v projektu zelená úsporám na významnou modernizaci pavilonu C, zejména chirurgie a gynekologie. Pokud se žádostí jindřichohradecká nemocnice uspěje, dojde k zahájení rekonstrukce v roce 2011.

„Přestože budou v blízké budoucnosti prováděny dílčí rekonstrukční práce v areálu nemocnice, neznamená to v žádném případě krok k narušení chodu nemocnice. Vedení společnosti má na zřeteli především nerušený provoz jednotlivých oddělení s vysokou odbornou péčí jak u hospitalizovaných, tak i u ambulantně ošetřovaných pacientů,“ uvedl Jaroslav Vohnout.

Nejvýznamnější událostí v roce 2009 bylo podle vedení získání akreditace.

Nemocnice vytvořila projekt zvyšování kvality a bezpečí poskytovaných služeb a naplnila potřeby zdravotní péče. Jindřichohradecká nemocnice je součástí celku akciové společnosti Jihočeské nemocnice, kam náleží všechny jihočeské nemocnice jako samostatné akciové společnosti.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

15.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
72

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení