VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pálení čarodějnic a 1. máj obrazem

Jindřichohradecko/FOTO/ - Přinášíme sestřih z pálení čarodějnic a 1. máje. Postupně doplňujeme došlými fotografiemi.

4.5.2010
SDÍLEJ:

Pálení čarodějnic v Dačicích.Foto: Stanislav Bartoň

Dačice

Čarodějnice i mažoretky. I když se to nezdá, v Dačicích na Jindřichohradecku, dokázali skloubit oboje dohromady.
Přes část Dačic, zde mažoretky vedly průvod s čarodějnicemi a stovkami příznivců, téměř na místa, kde se již tradičně, při svatojakubské noci obyvatelé města scházívají. Snad byla škoda, že mažoretky a provázející je kapela, vzaly takzvaně, nohy na ramena a do cíle cesty již průvod nedovedly. Tím ale potíže nepřestaly. Téměř hodinu, představovala zapálená hranice, spíše kouřící parní lokomotivu, než skutečnou hořící hranici. Ale nakonec se stovky přihlížejících dočkalý a hranice za veselého pobíhání malých čarodějnic, skutečně vzplála. Zanedlouho pak uhořela i uvázaní čarodějnice na jejím vrcholu. Občerstvení i ohňostroj, před 22. hodinou, to byl vydařený večer dačiných občanů. O zpříjemnění večera se zasloužila i Malá jemnická kapela, která také občas, zahrála něco ze svého repertoáru.


O proti předešlým létům, však letos čarodějnicím v Dačicích, přece něco chybělo. Snad od srdce hrající kapela a tím přirozené veselí a radost. Či snad kouzlo některé z přítomných narušilo atmosféru.
Akci pálení čarodějnic i letos pořádali dobrovolní hasiči z Dačic.

Stanislav Bartoň

Český Rudolec

Již tradičně má pálení čarodějnic v Českém Rudolci svůj ustálený rituál do kterého se aktivně zapojují hlavně mladí občané. Tak tomu bylo i letos, kdy již v týdnu před 30. dubnem postavili na hřišti TJ Sokol pěknou, asi 7 m vysokou, hranici s čarodějnicí. 30. 4. odpoledne postavili před kulturním domem májku. Večer ve 20: 15 hodin se před kulturní dům začaly scházet děti s lampiónky v doprovodu rodičů, prarodičů, tetiček a známých se lampiónový průvod, v doprovodu 2 zabezpečujících vozidel SDH, vydal ke hřišti. Po cestě se ještě přidávali opozdilci, takže na hřiště přišlo průvodem 165 dětí a dospělých. To již rozhlas TJ Sokol přivítal všechny účastníky, kterých se nakonec sešlo na 250. Mladí, které chceme za iniciativu pochválit, bleskově zapálili hranici a protože dřevo bylo suché, tak se oheň rozhořel v plné síle a účastníci museli rychle ustupovat. Děti předaly lampiónky rodičům a využily bezpečného terénu hřiště k honičkám a válení sudů na trávě, z čehož měli ohromnou radost zvláště maminky. Rozhlas hrál k poslechu lidovou i moderní hudbu a dva prodejní stánky místních hostinských byly obleženy, ve snaze co nejlépe a nejrychleji obsloužit děti i dospělé. Nejvíce zaujal všechny přítomné ve 21:30 nádherný, asi desetiminutový ohňostroj ve finanční režii pana hostinského Jiřího Kadlece, který se všem moc líbil. Celý večer byl dobře zajištěn pořadatelskou službou TJ Sokol a dozorem místních hasičů.

František Thüringer

Nová Bystřice

MRAVENEČEK V LESE TĚŽKOU KLÁDU NESE . . . Přesně tohle napadlo každého, kdo v páteční podvečer viděl, jak staví májku dobrovolní hasiči v Nové Bystřici. Vyšňořenou kládou dlouhou 25 metrů, kterou připravili pracovníci technických služeb, přineslo na náměstí za doprovodu vlastní kapely na 35 hasičů a kolem jejího vztyčení připravili pro diváky zhruba tři čtvrtě hodinovou show.

Jana Hýbková

Sedlo

V Sedle u Číměře se účastníci prvomájového průvodu vrátí do totalitních let. Recescní průvod pořádají místní nadšenci.

Josef Böhm

Žíteč

V Žíteči se stavění máje ujali dobrovolní hasiči. V jejich režii bylo i pálení čarodějnic.

Renata Pávková

Jilem

Již potřetí se v Jilmu u Studené uskutečnil recesní prvomájový průvod.

Jaroslav Šlesinger

Jindřichův Hradec

V plamenech se ocitla i čarodějnice Božka na jindřichohradeckém kynologickém cvičišti.

Lenka Novotná

A jak vypadalo pálení čarodějnic, stavění májky a prvomájový den u vás. Pošlete nám fotografii. Rádi ji zveřejníme a přidáme do fotogalerie.

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kunžak. Ilustrační foto.

V Kunžaku chystají opravu školky

Parcely na výstavbu domků v Dačicích v lokalitě Za Školou. Ilustrační foto.

Zájemců o stavební parcely Za Školou je dost

Gymnastky Slovanu zářily v Trhových Svinech

Trhové Sviny – Tradiční závod ve čtyřboji s názvem „Trhovosvinenský pohár" odstartoval jarní část sezony sportovní gymnastiky na jihu Čech.

Letní biatlonisté vtrhli do nové sezony jako uragán

Beroun – Velice vydařený vstup do nové sezony letního biatlonu zaznamenal KB Staré Město pod Landštejnem.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

AKTUALIZUJEME

Kamion skončil ve stoce

Kubova Huť - Ranní nehoda kamionu u Kubovy Huti zaměstnala i profesionální hasiče z Vimperku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies