VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkování bude zatím omezeno

Dačice – V Dačicích chystají rozsáhlou výstavbu, která přinese nová parkovací místa, veřejné osvětlení a další změny. Lidé si však budou muset po dobu výstavby zvyknout na dočasná omezení, která se týkají hlavně parkování a průjezdu stavbou. Jedná se o sídliště panelových domů nad rybníkem Vražda, které je dobře vidět ze silnice na Jindřichův Hradec od benzinové pumpy.

1.4.2010
SDÍLEJ:

Automobily jsou v Česku stále oblíbenější. V měsíci říjnu Sdružení dovozců automobilů zaregistrovalo o sedm procent registrací více než v témže měsíci loňského roku.Foto: DENÍK/Milan Jaroš

Rozsáhlá výstavba přinese občanům Dačic nová parkovací místa a veřejné osvětlení

Parkování nebude v rekonstruovaných ulicích po dobu výstavby možné a stavbou budou moci projíždět pouze vozidla integrovaného záchranného systému. Řidiči mají možnost parkovat u koupaliště nebo ve vzdálenějších lokalitách. Znamená to, že si tak svá auta budou muset víc hlídat.
„Parkoviště také kontrolujeme, ale nemáme 24hodinovou službu, proto další kontroly obstarává Policie ČR,“ sdělil vrchní strážník dačické městské policie Stanislav Zelenka.

„Zastupitelé města Dačice vyšli vstříc občanům panelového sídliště a připravili realizaci výstavby parkovacího stání v ulicích Dlouhá a Máchova. Stavba, kterou město plně financuje ze svých prostředků, zahrnuje zřízení 52 nových parkovacích stání, tři nová parkovací stání pro občany se sníženou schopností pohybu a dvě parkovací stání pro tyto spoluobčany budou upravena na nynějších plochách,“ informoval Zdeněk Sedláček z odboru správy majetku dačického městského úřadu.

V části ulice Dlouhá bude dále podle jeho slov od nové komunikace ke koupališti po křižovatku s ulicí Máchova a v celé Máchově ulici provedena nová konstrukce vozovky. Součástí stavby bude také rekonstrukce veřejného osvětlení, úprava ploch pro budoucí možnost přechodu na kontejnerový svoz odpadu a náhradní výsadba sídlištní zeleně. Další zásadní změnou bude nová koncepce průjezdu sídlištěm.

„Zatímco v ulici Máchova a v části ulici Dlouhá směrem ke koupališti zůstane zachován obousměrný provoz. Od křižovatky ulic Máchova – Dlouhá po křižovatku Dlouhá – Antonína Dvořáka bude nově pouze jednosměrný provoz, „ sdělil dále Zdeněk Sedláček.
Cena stavby byla vyčíslena přibližně na 5,8 milionů korun, zhotovitelem stavby bude firma Swietelsky stavební. Termín realizace stavby byl stanoven od 6. dubna do 16. července letošního roku.

„Každá stavba tohoto typu přináší občanům omezení a záleží jen na nás všech zda tuto skutečnost přijmeme a ušetříme tak zbytečné starosti a nervování realizačnímu týmu a sami sobě,“ zakončil Sedláček.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Staroměstské slavnosti pod Landštejnem patří mezi vyhledávané letní akci.
7

V podhradí chystají slavnosti

cigarety ilustracni

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení