VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Paroubek: Jižní Čechy jsou krásné

Jindřichův Hradec - Politický maraton boje o voliče začal. Vidina voleb do Evropského parlamentu přivádí politiky k lidem. Čtvrteční návštěvy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka v Jindřichově Hradci využil Deník ke krátkému rozhovoru.

15.5.2009
SDÍLEJ:

Jiří Paroubek v deštivém dopoledni v Jindřichově Hradci.Foto: Zdeněk Píša

Z Jindřichova Hradce pokračujete ještě do Třeboně, Českého Krumlova a Prachatic, jaký je váš vztah k jižním Čechám a zmíněným městům?
Do jižních Čech jsem hodně jezdil už jako kluk, zejména na Šumavu na putovní tábor do Rejštejna. Je tu všude krásná příroda. Jeden rok jsem byl na vojenské službě v Prachaticích. Kolem Jindřichova Hradce to zatím moc neznám, ale znám Třeboň z krátkých návštěv. Je to jedno z nejhezčích měst, které jsem v jižních Čechách navštívil. Vnímám je jako symbol jižních Čech, prostřednictvím přírody, lidí, krásných staveb, historických památek. Nádherným městem je i sídlo Rožmberků Český Krumlov. Rád tam jezdím na otevřené hlediště, je to vždy nezapomenutelný zážitek.

Jak hodnotíte Jiřího Zimolu jako hejtmana Jihočeského kraje?
Jiří Zimola je dnes velmi zkušený politik. Působil úspěšně už v komunální politice. Je moderně smýšlející člověk. Jako hejtman si vede dobře a výsledky jeho práce budou v krátké době vidět. Jsem rád, že má ČSSD takového muže ve svých řadách a myslím si, že má velkou budoucnost. Lidé rostou s úkoly a v jeho případě to naprosto beze zbytku platí.

V jižních Čechách jsou nejnižší platy, proč si myslíte, že tomu tak je?
Nízké platy jsou zde stabilní jev, který se projevil už za starého režimu. Je to dáno strukturou zdejšího hospodářství. Není tu snadné získat práci, a proto není možný tlak na zaměstnavatele kvůli zvýšení mzdy. Lidé v malých a středních firmách, kde odbory nejsou, mají obavy o ztrátu zaměstnání. Nejsou tu ve větší míře zaměstnavatelé, kde by mohl působit vliv odborů. V dnešní složité krizové situaci se chovají odbory odpovědně a snaží se dohodnout se zaměstnavateli tak, aby lidem udržely zaměstnání. Vliv odborových organizací vzrůstá.

V poslední době roste členská základna ČSSD, co do vašich řad lidi podle vás přivádí?

Strana je vnímána jako moderně směřující. V loňském roce nám přibylo celkem kolem 3,5 tisíc nových členů, převážně ve věku do třiceti a pětačtyřiceti let. Prakticky každý šestý člen sociální demokracie je nový. Klade to na nás vyšší nároky. Připravujeme pro ně vstupní školení, kde se seznamují se stanovami a cíli strany. Chceme, aby řada nových členů šla do komunálních voleb. Musím ale ocenit dnešní lidi, kteří si nás přišli poslechnout a diskutovat i přes studené a deštivé počasí.

Autor: Stanislava Koblihová

15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení