VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavel Mráček: Chceme bezpečnější dopravu

Suchdol nad Lužnicí – Pokračujeme v pravidelném seriálu rozhovorů s hlavními představiteli měst a obcí Jindřichohradecka. Tentokrát na otázky odpovídá starosta Suchdola nad Lužnicí Pavel Mráček.  

12.12.2012
SDÍLEJ:

Starosta Suchdola nad Lužnicí Pavel Mráček.Foto: archiv města

Suchdol letos slaví významné výročí. Připravili jste si něco pro své občany?
V sobotu si připomeneme výročí 650 let od první písemné zmínky o našem městě. Setkání se uskuteční od 16 hodin v kostele sv. Mikuláše v Suchdole nad Lužnicí. Nejprve vystoupí žáci místní základní školy, poté bude následovat koncert Ireny Budweiserové. Oslavy zakončí fanfáry Zámeckého tria a slavnostní ohňostroj.

Jak hodnotíte současný stav města z hlediska jeho rozvoje?
Myslím, že Suchdol nad Lužnicí je místem, které svým občanům nabízí dobré podmínky pro život. Za poslední roky se toho udělalo opravdu hodně. Investovalo se do rozvoje bydlení, zrekonstruovali jsme areál základní školy, vybudovala se  nová sportovní hala nebo mateřská škola. Velké prostředky byly investovány do  víceúčelového sportovního areálu na Gráfovci a ve výčtu bych mohl pokračovat dál. Je však třeba připomenout ještě jednu věc, která má podstatný význam pro obyvatele našeho města a okolí, zejména v současné nejisté době. Předpokladem dalšího rozvoje a důležitým prvkem stability je dostatek pracovních příležitostí. Suchdol má to štěstí, že zde kromě několika menších zaměstnavatelů  již delší dobu působí velká mezinárodní firma Eaton, dříve Moeller, která stále zaměstnává více než 900 lidí a je jedním z největších průmyslových závodů v jižních Čechách.

Jaké byly letos nejvýznamnější investiční akce ve městě?
V letošním roce jsme zahájili přestavbu ulice 28. října, která prochází centrem města. Jedná se o celkovou rekonstrukci včetně kompletních oprav a vybudování nových inženýrských sítí. Součástí stavby jsou také úpravy křižovatek s místními komunikacemi Komenského, Alšova a Havlíčkova. Stavba dále zahrnuje vybudování nových chodníků  a parkovacích zálivů podél výše uvedené silnice. Navrženo je také nové odvodnění vozovky a chodníků a nové veřejné osvětlení v celé délce upravovaných komunikací. Další velkou a dlouho očekávanou investiční akcí je prodloužení zatrubnění potoka a vybudování parkoviště na takto nově vzniklé ploše v centru.

Obrací se na vás občané s nějakými podněty ohledně města?
V poslední době cítím zvýšený zájem občanů o dění ve městě i v jeho místních částech a mám z toho radost. Každé setkání, každý kontakt s občany je pro mne důležitý a velmi cenný. Jejich názory a podněty jsou významnou zpětnou vazbou pro každodenní práci. Nejčastěji se objevují návrhy a připomínky, které se týkají řešení složité dopravní situace ve městě, zejména omezení průjezdu kamionů Žižkovou ulicí a centrem města. Na základě těchto podnětů postupně realizujeme opatření, která povedou ke zklidnění dopravy a podstatnému zvýšení bezpečnosti provozu.

Co plánujete v dohledné době? V jakém směru by se město mělo podle vás rozvíjet?
V příštím roce se soustředíme na zdárné dokončení již zmiňovaných velkých stavebních akcí. Kromě toho je naplánováno dobudování kanalizace v Jiráskově ulici. Tyto práce je nutné zvládnout ještě před tím, než se pustíme do celkové rekonstrukce prostoru kolem radnice a náměstí T.G. Masaryka. Tu plánujeme na rok 2014 a v současnosti se připravuje projektová dokumentace pro územní řízení. Prioritou zůstává také postupné zlepšování vzhledu města a veřejných prostranství. Připravujeme například revitalizaci parku u školy i některých dalších míst a vybudování nového sběrného dvora.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

12.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Českokrumlovské zámecké medvědárium prodělává úpravy.
8

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Tým Vajgar Boyz se stal vítězem 7. ročníku florbalového turnaje Sranda Cup, který se uskutečnil na otínské Bobelovce.

Florbalový turnaj v Otíně skončil triumfem Vajgar Boyz

Čtvrtek láká do kina či na historické tance

Jindřichohradecko - Pokud chcete ve čtvrtek vyrazit za zábavou, ale chybí vám inspirace, podívejte se na naše tipy.

Na výživném otec dluží skoro sto tisíc

Jindřichův Hradec – Na syna a dceru muž neplatí víc než čtyři roky.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

OBRAZEM: Missky v Táboře běhají kolem Jordánu

Tábor – Deset finalistek charitativní soutěže krásy Miss Face Taťany Makarenko se v táborském hotelu Palcát připravuje na svůj galavečer, v němž se 30. září rozhodne, které čtyři dívky si odnesou korunku krásy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení