VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peněženku v bazénu nahradí čip jako hodinky

Jindřichův Hradec - Rekonstrukce plaveckého bazénu vJindřichově Hradci se blíží do finále a jak již Deník informoval, jsou stanovené ceny vstupného po jeho znovuotevření a připravena řada novinek.

12.10.2009
SDÍLEJ:

Stará podoba jindřichohradeckého bazénu se stala minulostí.Foto: archiv Deníku

Na to, co tedy bude návštěvníky vodního stánku od listopadu konkrétně čekat, jsme se zeptali šéfa městské společnosti Sportrelax JH Zdeňka Turyny:

Začněme od prvního kroku. Návštěvník přijde do vstupní haly a co má udělat dál?
Předně musí vědět, zda přišel na jednorázovou návštěvu, či zda bude chtít chodit plavat častěji. Pokud přijde jenom nárazově, bude mu zapůjčený magnetický čip v podobě hodinek modré barvy, který si penězi nabije podle času, jež zde hodlá strávit. Po skončení návštěvy nám jej zase vrátí. Pro ty, kteří budou chtít chodit plavat častěji, jsou připraveny hodinky červené, jež si musí zakoupit za cenu 170 korun. Zůstanou jim trvale a jsou přenosné. Minimální částka pro nabití je 220 korun, tedy dvě hodiny. Systém je nastaven tak, že se vyplatí zaplatit si raději více. Je to proto, aby se nám nemnožily doplatky za překročení limitu.

Říkáte, že jsou červené hodinky přenosné, znamená to tedy, že je lze půjčit třeba jinému členovi rodiny?
Ano. Využít toho ale mohou třeba i firmy pro své zaměstnance v rámci různých sociálních programů. Mají ještě tu výhodu, že je možné omezit služby, které lze čerpat. To může být vhodné třeba pro rodiče dětí, když si přejí, aby chodily jenom plavat, ale nikoliv třeba skotačit do relaxačního bazénu.

Co když si zakoupím permanentku, tedy červené hodinky, ale zrovna mi plavání ten den nesedne a nezůstanu ani hodinu. Kolik se mi odečte, celá hodina?
I tohle je výhoda permanentky, protože se vám odečte skutečně strávený čas v bazénu. První hodina stojí dospělého na permanentku 72 Kč. Nemusí ale využít celou hodinu, ale třeba jen 30 minut intenzivního plavání. Za ty se mu strhne z kreditu jen 36 Kč. Výhodné to může být pro zákazníky ráno, kdy budeme mít otevřeno již od 6 hodin.

Jak to bude s ostatními službami? V bazénu bývalo například kadeřnictví, masáže a podobně, zůstanou?
Podle dotační smlouvy nelze nyní prostory podnajmout, takže kadeřnictví, masáže, kosmetika – to všechno musejí být naši zaměstnanci. Budou zde také dva bufety. Jeden klasicky „suchý“ a druhý „mokrý“, kam bude možné zajít třeba na kávu v plavkách. Otevřený bude ale jenom odpoledne pro veřejnost, sortiment určíme postupně podle poptávky. Podstatné je, že všechny tyto služby bude možné rovněž platit čipem.

Z toho, co říkáte, vyplývá, že se počet zaměstnanců bazénu zvýší, o kolik?
Měli jsme osmnáct zaměstnanců, nyní jich bude třicet tři. Narostl nám počet plavčíků. Dříve stačil na směně na plavecký a dětský bazén jeden, ale protože byl do bazénů zavedený kamerový systém, budou potřební tři, navíc jeden v relaxačním bazénu a jeden u monitoru. Nyní zaměstnanci prochází bezpečnostním školením a uzavírají se pracovní smlouvy.

Všimla jsem si, že nejvýrazněji podražila sauna, za dvě hodiny nyní zákazník zaplatí 160 korun. Proč je tak drahá?
Protože právě tady je nejmarkantnější nárůst nákladů. Lidé si ale budou moci vybrat ze tří provozů a bude zde také mnohem lepší komfort. Návštěvy na permanentky mají výhodnější cenu, a sice 1,20 za minutu, děti do 140 cm jen 0,50 Kč za minutu, takže si sami mohou zvolit délku pobytu a bude se jim počítat pouze čas strávený v sauně. Dvouhodinová seance je tedy vyjde jen na 144 korun, dětem na 60. Rovněž zde se z celkového času od vstupu k výstupu odečítá 15 minut na svlečení a osprchování a 15 minut na osprchování a oblečení, ty zákazník ve všech případech neplatí.

Jako výhodné se jeví rodinné vstupné, a to zejména celodenní. Novinkou je i to, že děti od jednoho roku do 110 centimetrů výšky mají vstup zdarma. Potvrzuje to strategii, s níž radnice do rekonstrukce šla, a to přilákat co nejvíce lidí, aby zde zůstali co nejdéle. Je to tak?
Ano. Spoustu místních rodin nám v minulosti odlákaly okolní bazény, hlavně pak Třeboň, a tak bychom je rádi přilákali zpět. Proto máme také celkově výhodnější vstupné, a to i jednorázové.

Jindřichohradeckému bazénu lidé často vyčítali studenou vodu, jak to bude teď?
V novém relaxačním bazénu bude voda nyní dokonce 30 stupňů Celsia teplá. Navíc jej dopoledne na rozdíl od plaveckého bazénu, kde jsou v tu dobu plavecké výcviky, nabídneme veřejnosti, a to za poloviční vstupné.

Autor: Jana Hýbková

12.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závod kol (ilustrační foto).

Desátá Vlasenice měla přes tři sta účastníků

V Třeboni přivítali nové občánky.
12

V Třeboni přivítali nové občánky

Na Otíně vznikne chodník, upraví se točna

Jindřichův Hradec – O něco snazší nastupování do autobusů MHD budou mít od listopadu obyvatelé Otína.

Vandal poškodil fotoobrazy Jadrana Šetlíka v prachatické galerii

Prachatice (VIDEO) - Po vandalovi, který poškodil díla Jadrana Šetlíka, vystavené v Galerii Dolní brána v Prachaticích, pátrá policie.

Křehká krása na výstavě Skleněné rozhovory

Jindřichův Hradec – Výrobky ze skla mohou od pátku obdivovat návštěvníci Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci díky výstavě Skleněné rozhovory.

Nabídka ze Sparty přišla, potvrdil Vozábal

České Budějovice – Jak Deník už před časem své čtenáře informoval, generální manažer Dynama Martin Vozábal dostal nabídku na působení v managementu Sparty Praha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení