VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peticemi bojují obyvatelé měst hlavně za dopravu

Jindřichohradecko - Úřady v Hradci i v Třeboni řešily v loňském roce po dvou peticích občanů.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Celkem 865 lidí podepsalo petici proti úpravám náměstí Míru tak, jak je navrhla radnice.Foto: Deník / Hudec Adam

Zatím jedinou peticí se letos musela zabývat hradecká radnice. Materiál za kvalitní řešení náměstí Míru bude v tomto týdnu projednávat rada města, 31. května potom zastupitelé. Podle Karla Holého, vedoucího právního oddělení radnice, se další dvě petice řešily v loňském roce. „První se týkala znovuzavedení autobusové zastávky MHD Pražská,“ uvedl.

Ve druhé se pak ohrazovali obyvatelé ulice 28. října proti průjezdu autobusů MHD touto ulicí. Navrhovali, aby autobusy jezdily výhradně ulicí U Nemocnice. Místostarosta Bohumil Komínek k petici už dříve sdělil: „Objíždění by ve svém důsledku znamenalo ročně mnoho kilometrů navíc a opravdu se v tom měřítku nejedná o nic zanedbatelného. Celý problém tkví v tom, že v současnosti parkuje v té ulici mnoho aut, která brání projíždění MHD. Proto jsme jejich majitele prostřednictvím městské policie požádali, zda by s nimi mohli zajíždět do svých objektů, protože nezachovávají dostatečný jízdní pruh."


Dvojici petic řešila v loňském roce také radnice v Třeboni. Mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová uvedla, že radní se loni zabývali peticí podanou pod názvem „Doprava ve vnitřním městě Třeboně“. Lidé podepisovali nesouhlas s omezováním dopravy a parkování v centru města.

„Samotný text byl natolik skutkově neurčitý a obecný, že v zásadě nebylo proti takovému tvrzení námitek. Ani město Třeboň nemá zájem na tom, aby se omezovala doprava a možnosti parkování ve vnitřním městě v Třeboni,“ popsala mluvčí. Předmět petice byl podle jejích slov shodný s koncepcí dopravy, která byla po připomínkování veřejností uvedena v platnost v polovině roku.


Druhá z loňských třeboňských petic, podepsaná čtyřicítkou lidí, žádala především o to, aby se v ulici Československé armády na křižovatce se Šustovou ulicí nezřizoval plánovaný kruhový objezd. „Rada města zástupcům výboru odpověděla ve smyslu nutnosti zachování veškerých funkcí rekonstruované ulice. Jednalo se investici, která bude sloužit minimálně dvacet pět let a je také žádoucí, aby vyhověla i potřebám dalších generací,“ doplnila Jitka Bednářová.

V letošním roce zatím v Třeboni žádné petice jako takové neřeší. Na město se sice začátkem roku obrátili občané města a dalších obcí s podáním nazvaným „Petice za zachování přístupu občanů města Třeboně do bazénu a sauny v Bertiných lázních“, radní ji ale projednali jako takzvanou kvalifikovanou žádost.


"Zástupci podepsaných občanů bylo zasláno vyjádření, které potvrdilo, že valná hromada respektuje rozhodnutí vedení obchodní společnosti Slatinné lázně Třeboň s.r.o. To se opírá především o vytíženost bazénu ze strany lázeňských pacientů a jeho kapacitní možnosti, které jsou maximálně dvacet lidí," vysvětlila Jitka Bednářová.

Autor: Adam Hudec

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ve čtvrtek můžete zajít do kina nebo do divadla

V redakci Jindřichohradeckého deníku se již hromadí první kabelky pro letošní Kabelkový veletrh.

Kabelkový veletrh je zpět. Sbíráme i knihy a bižuterii

Výtvarnice ze "čtyřky" jsou nejlepší v kraji

Jindřichův Hradec - Další úspěšné účinkování v krajské soutěži mají za sebou děti ze 4. základní školy v Jindřichově Hradci. Tentokrát se zapojily do soutěže Lesy a příroda kolem nás, kterou vyhlašují společně Lesy ČR a Jihočeská vědecká knihovna s mnoha dalšími organizacemi.

V Novosedlech se dařilo přespolním

Novosedly nad Nežárkou – Čtvrtým kolem o víkendu pokračovala také Velká cena Třeboňska v požárním útoku. Zapojilo se 19 družstev mužů a 9 ženských týmů.

Auto sjelo do rybníka. Spolujezdec nepřežil

Dačice – Tragicky skončila v úterý kolem půl deváté večer jízda mladé posádky vozidla značky Peugeot 306 na cestě z Řečice ve směru na Dačice na Jindřichohradecku.

Sídliště Pod Kasárny svírají uzavírky

Jindřichův Hradec - První etapa náročné opravy kanalizace, vodovodu a plynovodu potrvá do poloviny letošního srpna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies