VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Počet úředníků na Jindřichohradecku někde stačí, jinde by uvítali posily

Jindřichohradecko - Počty úředníků jsou stálým problémem snad všech městských úřadů. V některých městech na Jindřichohradecku by další úředníky uvítali, jinde je jich dostatek.

27.2.2008
SDÍLEJ:

Od začátku roku se některé městské a obecní úřady připojili do informačního systému Czech Point, díky kterému mohou lidé na úřadech získat na počkání například výpis z rejstříku trestů. Na snímku je jindřichohradecká matrikářka Radka Svitáková. Foto: Deník/Miroslava Kolářová

Ve Slavonicích mají plné ruce práce, v Českých Velenicích si naopak chválí

Na Městském úřadě v Dačicích mají 77 úředníků. Další by byli potřeba, jenže na ně nejsou podle tajemníka úřadu Karla Macků peníze. ,,Maximálně letos přijmeme jednoho nebo dva úředníky. Nejhorší situace je na odboru životního prostředí, kde jsou jen dva lidé. Práce přibylo hlavně v souvislosti s povinností registrace studní,“ přiznal Macků. Tajemník dodal, že agendy městského úřadu stále narůstají a komplikují se. ,,Situaci nemůžeme řešit více úředníky, a tak se snažíme více organizovat práci,“ poukázal Macků na možnost, kdy se lidé mohou objednávat přes internet na určitý čas, v který přijdou na úřad. Zatím je tato možnost jen na odboru dopravy a jsou s ní dobré zkušenosti.

Ve Slavonicích mají úředníků dostatek. ,,Problém je ale v tom, že jsme malý úřad, a tak jsou na každého z nich kladeny vysoké odbornostní nároky a koncentrace práce na jednotlivce je vysoká,“ vysvětlil tajemník Městského úřadu ve Slavonicích Vladimír Teplý. Podle něj je na úřadě 11 pracovníků a když má někdo dovolenou nebo onemocní, ostatní mají plné ruce práce. Teplý dodal, že rozpočet města ale nedovolí přijmout další pracovní sílu.
V Českých Velenicích jsou s počtem třinácti úředníků spokojeni. ,,Snadno pokryjeme celou agendu. Naši pracovníci mají dostatek práce, ale další nepotřebujeme,“ pochvaluje si tajemnice městského úřadu v Českých Velenicích Hana Dvořáková. Fronty jsou podle ní snad jen při vyplácení sociálních dávek, ale tam si lidé počkají rádi.

„Počet úředníků neudává žádná norma. Od roku 2003 se počty zaměstnanců úřadu snižovaly, což bylo někdy vynucené, například odchodem státní sociální podpory, jindy z důvodů organizačních,“ uvedl tajemník Městského úřadu v Jindřichově Hradci Karel Přibyl. Zatímco k 1. lednu 2003 měl jindřichohradecký městský úřad 217 tabulkových pracovních míst, a to včetně uklizeček a dalšího personálu, k 1. lednu letošního roku zaměstnával 171 pracovníků. Nejmenší počet zaměstnanců, a to 166, měl v první polovině roku 2006, poté, co byly zrušeny služby úřadu obcím od odboru finančního a sloučena dvě oddělení na odboru školství.

Eliška Bučinová, Jana Hýbková

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení