VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomník i kašna by mohly změnit místo

Dačice – Kancnýřův sad na Palackého náměstí v Dačicích je centrem řady kulturních akcí. Nyní ho čeká revitalizace, jejíž budoucí podoba byla tématem diskuse občanů s vedením radnice u Kulatého stolu v rámci projektu Zdravé město Dačice. 

27.11.2015
SDÍLEJ:

Dačice. Ilustrační foto.Foto: Denik/Renata Pávková

Těch se sešlo v sále Městského kulturního střediska kolem stovky.

Důvodem připravované revitalizace parku na náměstí je podle starosty města Karla Macků jednak stav některých starých dřevin, i když lip v horní části se změna týkat nebude, a pak také nutnosti uskupit prostorově park tak, aby se zde mohly kulturní akce bez problémů pořádat. Rozmístění stromů komplikuje třeba stavbu stanů nebo stánků.

„V sadu jsou již špatné povrchy. V minulosti se postupně opravily schody a na jaře jsme začali připravovat revitalizaci. Zadali jsme požadavky na studii a vybrali projekční kancelář. Požadavkem bylo, aby se mohly v sadu konat kulturní akce. Chtěli jsme, aby se k tomuto účelu využívala prostřední terasa. To by však podle návrhu znamenalo přesunout pomník k severní straně, aby zde vznikla větší plocha. Součástí by mělo být také přesunutí kašny ze spodní části právě zpět na prostřední terasu, kde původně stála. A ve spodní části by byly stromy nižšího vzrůstu, aby se prostor pohledově odstínil od náměstí," popisuje změny Karel Macků. Doplnil, že terasy by se propojily širokým schodištěm, které by sloužilo i k sezení.

Z diskuze pak vzešly tři varianty od samostatné úpravy povrchů, přes revitalizaci bez přesunu pomníku, což by bylo podle starosty tak trochu v rozporu s pietou, až po variantu přesunout pomník, ale kašnu nechat dole.

Diskutující podpořili názor, že park známý také pod názvem Pod lipkami je potřeba upravit tak, aby lépe vyhovoval pořádání kulturních akcí, které zde už mají svoji tradici. V závěrečném hlasování o jeden hlas „zvítězil" předložený návrh.

V druhé části večera účastníci diskutovali o nové multifunkční sportovní hale. Více o tom, jak diskuze dopadla, se dočtete v pondělním tištěném vydání Jindřichohradeckého deníku. 

Autor: Lenka Novotná

27.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Část fresky s tankem v kostele v Chlumu u Třeboně

Začínají kovářské dny, můžete i na prohlídku kostela

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.

Živitelka bude letos jiná

České Budějovice – Jako přelomový vnímají organizátoři 44. ročník mezinárodní agro výstavy Země živitelka, který se bude konat od čtvrtka 24. 8. do úterý 29. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení