VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porotci hodnotili deset návrhů na nové zpracování příjezdu do lázní

Třeboň – V říjnu loňského roku vyhlásilo město Třeboň urbanisticko-architektonickou soutěž na novou úpravu příjezdových a vstupních částí Lázní Aurora.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Na kolonádě Lázní Aurora je k vidění výstava soutěžních návrhů na řešení příjezdových a vstupních prostor do lázeňského domu.Foto: Jitka Bednářová

Cílem je, aby se tento prostor stal atraktivním, reprezentativním a měl by posílit význam lázní.

Nyní jsou všechny soutěžní návrhy k vidění v na kolonádě Lázní Aurora. Starostka Třeboně Terezie Jenisová vysvětlila, že město se rozhodlo uspořádat veřejnou anonymní urbanisticko-architektonickou soutěž o návrh podle zákona o zadávání veřejných zakázek proto, aby jako majitel lázeňské společnosti a investor našlo nejvhodnější návrh, který splní určené požadavky. „Soutěž sice nepřinesla jeden návrh, který by přesně vystihl požadavky zadavatele ve zpracování vnitřních i venkovních prostor, ale přesto nabídla kvalitní návrhy a řadu inspirativních myšlenek,“ dodala.

Hlavním zájmem bylo podle slov ekonomického ředitele Slatinných lázní Třeboň Martina Blažka zatraktivnění exteriéru i interiéru lázeňského domu, ale zároveň zlepšení funkčnosti, zajištění plynulého a uživatelsky přívětivého odbavení klientů. „V průběhu času se mění potřeby klientů a na ty je třeba reagovat,“ míní. Celkové investiční náklady na stavbu by neměly překročit 100 milionů korun.

Lázně Aurora zahájily provoz pod názvem Lázeňské sanatorium Aurora již v roce 1975. Tisová mluvčí města Jitka Bednářová zmínila, že v posledních patnácti letech došlo v areálu k rekonstrukci léčebné, wellness i ubytovací části. „Přístupový prostor ovšem zůstal prakticky totožný,“ upozornila s tím, že předmětem urbanisticko-architektonické soutěže byla revitalizace venkovního prostranství, vstupních prostor a recepce, zvýšení kapacity parkování, řešení dopravní průjezdnosti a obslužnosti, vytvoření míst pro setkávání a odpočinek v exteriéru, vhodné umístění vegetace, mobiliáře a vodního prvku. „To vše s respektem k urbanistickým a architektonickým hodnotám a ekonomickým možnostem zadavatele,“ podotkla.

V únoru letošního roku porota složená z představitelů města, lázní i předních architektů posuzovala celkem deset návrhů, které byly do soutěže přihlášeny. Jak informovala Jitka Bednářová, oceněny byly čtyři z nich, kterým bude rozdělena částka 740 tisíc korun. První cena ale udělena nebyla. Druhou cenu porota udělila Michalu Schwarzovi, druhou, sníženou, cenu společnosti JPS Jindřichův Hradec, s.r.o., třetí cena patří Jiřímu Lukešovi a třetí, snížená, cena pak Marku Bartákovi a Marcele Steinbachové. Podle předsedy odborné poroty Vladimíra Sitta hodnotili několik kvalitních návrhů. „Pokud se mám podívat na výsledky soutěže, myslím si, že je tam několik návrhů, které jsou schopny dopracování do takové fáze či podoby, kde vlastně naplnění očekávání zadavatele bude téměř stoprocentní,“ říká a dodává, že neexistuje něco jako perfektní návrh. „Soutěž byla obtížná a i časově náročná. Pokud se těch návrhů sešlo deset, je to úspěšně realizovaná soutěž,“ míní.

Jitka Bednářová doplnila, že autoři oceněných návrhů budou následně osloveni k předložení nabídky k dopracování studie a všech stupňů projektové dokumentace v navazujícím jednacím řízení bez uveřejnění, z něhož vzejde definitivní zpracovatel projektu.

Výstavu všech návrhů si lidé mohou na kolonádě Lázní Aurora prohlédnout až do 8. května. Poté se studie přesunou do vstupního prostoru Divadla J. K. Tyla na Masarykově náměstí, kde budou k vidění do 21. května. O den později se výstava opět vrátí na kolonádu Lázní Aurora a setrvá zde až do konce května.

Autor: Petra Lejtnarová

14.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zatímco většina týmů v kraji víkendové kolo vzdala, fotbalisté Rudolfova si kvůli počasí jen přeložili domácí duel s Jindřichovým Hradcem na Složiště. A neprohloupili - na umělé trávě v sobotu 29. dubna vyhráli 2:1 (1:1).

Hradec srazily na kolena dva sporné verdikty sudích

V Kázku v Dačicích vznikne naučná stezka pro děti.
6

Lesem na okraji Dačic provede děti hajný Kázek

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem až po samostatných nájezdech

České Budějovice – Ve svém závěrečném vystoupení na Carlson Hockey Games prohráli hokejisté České republiky i bez svých největších hvězd s Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech, přesto potvrdili své prvenství v turnaji.

V okresním přeboru fotbalistů se hrály jen tři zápasy

Jindřichohradecko - Fotbalové soutěže mužů na Jindřichohradecku pokračovaly dalším kolem. V přeboru byly kvůli špatným terénům odložené čtyři zápasy, nejnižší třída má naopak za sebou kompletní program. Přinášíme aktuální výsledkový souhrn. 

OBRAZEM: Řečičtí ochotníci měli premiéru

Kardašova Řečice – Ochotnický spolek J. K. Tyla z Kardašovy Řečice má za sebou úspěšnou premiéru nově nastudovaného divadelního představení Klíče na neděli.

Jitka Ludvíková: V detektivce je víc napětí a to mě baví

Jindřichův Hradec /ROZHOVOR/ - Jitku Ludvíkovou, vystudovanou právničku, rodačku z Jindřichova Hradce, zanají čtenáři především jako spisovatelku humorně laděných knížek a knih pro děti. Nyní se mladá autorka pustila do zcela jiného žánru. Její nová kniha se jmenuje Nebezpečná hra a jak již název napovídá, je to detektivka.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies