VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porotci hodnotili deset návrhů na nové zpracování příjezdu do lázní

Třeboň – V říjnu loňského roku vyhlásilo město Třeboň urbanisticko-architektonickou soutěž na novou úpravu příjezdových a vstupních částí Lázní Aurora.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Výstava soutěžních návrhů na řešení příjezdových a vstupních prostor do lázeňského domu.Foto: Jitka Bednářová

Cílem je, aby se tento prostor stal atraktivním, reprezentativním a měl by posílit význam lázní.

Nyní jsou všechny soutěžní návrhy k vidění v na kolonádě Lázní Aurora. Starostka Třeboně Terezie Jenisová vysvětlila, že město se rozhodlo uspořádat veřejnou anonymní urbanisticko-architektonickou soutěž o návrh podle zákona o zadávání veřejných zakázek proto, aby jako majitel lázeňské společnosti a investor našlo nejvhodnější návrh, který splní určené požadavky. „Soutěž sice nepřinesla jeden návrh, který by přesně vystihl požadavky zadavatele ve zpracování vnitřních i venkovních prostor, ale přesto nabídla kvalitní návrhy a řadu inspirativních myšlenek,“ dodala.

Hlavním zájmem bylo podle slov ekonomického ředitele Slatinných lázní Třeboň Martina Blažka zatraktivnění exteriéru i interiéru lázeňského domu, ale zároveň zlepšení funkčnosti, zajištění plynulého a uživatelsky přívětivého odbavení klientů. „V průběhu času se mění potřeby klientů a na ty je třeba reagovat,“ míní. Celkové investiční náklady na stavbu by neměly překročit 100 milionů korun.

Lázně Aurora zahájily provoz pod názvem Lázeňské sanatorium Aurora již v roce 1975. Tisová mluvčí města Jitka Bednářová zmínila, že v posledních patnácti letech došlo v areálu k rekonstrukci léčebné, wellness i ubytovací části. „Přístupový prostor ovšem zůstal prakticky totožný,“ upozornila s tím, že předmětem urbanisticko-architektonické soutěže byla revitalizace venkovního prostranství, vstupních prostor a recepce, zvýšení kapacity parkování, řešení dopravní průjezdnosti a obslužnosti, vytvoření míst pro setkávání a odpočinek v exteriéru, vhodné umístění vegetace, mobiliáře a vodního prvku. „To vše s respektem k urbanistickým a architektonickým hodnotám a ekonomickým možnostem zadavatele,“ podotkla.

V únoru letošního roku porota složená z představitelů města, lázní i předních architektů posuzovala celkem deset návrhů, které byly do soutěže přihlášeny. Jak informovala Jitka Bednářová, oceněny byly čtyři z nich, kterým bude rozdělena částka 740 tisíc korun. První cena ale udělena nebyla. Druhou cenu porota udělila Michalu Schwarzovi, druhou, sníženou, cenu společnosti JPS Jindřichův Hradec, s.r.o., třetí cena patří Jiřímu Lukešovi a třetí, snížená, cena pak Marku Bartákovi a Marcele Steinbachové. Podle předsedy odborné poroty Vladimíra Sitta hodnotili několik kvalitních návrhů. „Pokud se mám podívat na výsledky soutěže, myslím si, že je tam několik návrhů, které jsou schopny dopracování do takové fáze či podoby, kde vlastně naplnění očekávání zadavatele bude téměř stoprocentní,“ říká a dodává, že neexistuje něco jako perfektní návrh. „Soutěž byla obtížná a i časově náročná. Pokud se těch návrhů sešlo deset, je to úspěšně realizovaná soutěž,“ míní.

Jitka Bednářová doplnila, že autoři oceněných návrhů budou následně osloveni k předložení nabídky k dopracování studie a všech stupňů projektové dokumentace v navazujícím jednacím řízení bez uveřejnění, z něhož vzejde definitivní zpracovatel projektu.

Výstavu všech návrhů si lidé mohou na kolonádě Lázní Aurora prohlédnout až do 8. května. Poté se studie přesunou do vstupního prostoru Divadla J. K. Tyla na Masarykově náměstí, kde budou k vidění do 21. května. O den později se výstava opět vrátí na kolonádu Lázní Aurora a setrvá zde až do konce května.

Autor: Petra Lejtnarová

14.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aleně Málové do redakce Jindřichohradeckého deníku s kabelkami pomohli Štěpán a Adam Buštovi.
26

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Koncert pražského sboru Spektrum se odehraje v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni.

Třeboň čeká unikátní koncert

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Volit se dá i v cizině. Potřeba je ale voličský průkaz

Jindřichův Hradec – Přestože do termínu voleb do poslanecké sněmovny ještě zbývají více než dva měsíce, v jindřichohradeckém městském úřadu jsou již připravené volební obálky a tiskopisy.

OBRAZEM: Hasiči z Horního Meziříčka se vrátili do čela jindřichohradecké ligy

Studená – Osmým kolem pokračovala Jindřichohradecká hasičská liga ve Studené. Soutěže se zúčastnilo šest družstev žen a dvanáct týmů mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení