VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozemek třeboňské tržnice zastupitelé prodat nechtějí

Třeboň – Majitel objektu sousedícího s třeboňským městským úřadem měl zájem na koupi hraničícího pozemku. V současné době je pozemek využíván jako tržnice.

11.5.2011
SDÍLEJ:

Třeboň náměstí. Ilustrační foto. Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Majitel si na zasedání zastupitelstva postěžoval, že prostory mezi pilíři, které na pozemku jsou, slouží často ve dne i v noci jako veřejné záchody. „Několikrát tam lidé byli přistiženi i za bílého dne,“ sdělil.

„Rada města došla k závěru, že prostor je třeba ponechat jako případnou rezervu, protože se nachází v husté zástavbě. V budoucnu se prostor může využít k jiným potřebným účelům například jako chráněné dílny, nebo cokoliv dalšího, ale jeho prodej by byl nevratný,“ zdůvodnil návrh neschválit prodej místostarosta Zdeněk Mráz.

Majitel navrhl, aby byl prostor vraty, které zde jsou, uzamčen, aby lidé pozemek neničili. Lidé jsou ho však zvyklí využívat jako průchod a jsou naštvaní, když jsou vrátka zavřená. „K zavírání jsme nyní nepřistoupili, protože když se tak dělo, objevily se stížnosti, že lidé přijdou z druhé strany k zamčené brance a musejí se vrátit,“ sdělil starosta Jiří Houdek. Zastupitelé tedy prodej pozemku neschválili.
Dále se rozhodli neschválit také prodej pozemku, který využívá Kynologická organizace Agility. Nachází se u bývalého areálu Jatky Třeboň v dnešním areálu Nadace pro vydru za autobusovým nádražím.

„Pozemek je v územním plánu zanesen jako veřejně prospěšná stavba a je s ním počítáno při rekonstrukci jako s mimoúrovňovou křižovatkou do Jiráskovy ulice,“ sdělil místostarosta Zdeněk Mráz.

Kynologická organizace využívá pozemek bezúplatně a ze svých zdrojů hradí jeho údržbu. Organizace působí v Třeboni od roku 1996. Členové se věnují také canisterapii, která pomáhá například lidem s handicapem.

Autor: Renata Kočí

11.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Staroměstské slavnosti pod Landštejnem patří mezi vyhledávané letní akci.
7

V podhradí chystají slavnosti

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení