VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozemky u Lovětína budou patřit Jarošovu

Jarošov nad Nežárkou/ Nová Včelnice – Pozemky pod silnicí ve směru železniční zastávky Nekrasín do Lovětína byly dosud částečně v majetku Jihočeského kraje, města Nové Včelnice a obce Jarošov nad Nežárkou.

25.2.2011
SDÍLEJ:

Starosta Jarošova nad Nežárkou Bohumil Rod. Foto: archiv Deníku

Novovčelničtí zastupitelé na svém posledním jednání schválili darování městských pozemků sousední obci a jarošovští zastupitelé den poté schválili přijetí jejich daru.

Vzhledem k tomu, že je silnice v dezolátním stavu a její rekonstrukci odhadují majitelé pozemků jako velmi nákladnou, rozhodli se na ni zažádat o dotace. „Silnice, kterou je potřeba zrekonstruovat, využívají nejvíce obyvatelé z Lovětína, který je místní částí Jarošova nad Nežárkou. Proto jsme se rozhodli darovat obci Jarošov nad Nežárkou pozemky pod cestou, které patřily Nové Včelnici, aby vznikla mezi obcemi kvalitní cesta,“ vysvětlil starosta Nové Včelnice Jaroslav Hřebík.

Společně se starostou Jarošova nad Nežárkou Bohumilem Rodem argumentovali tím, že jeden majitel může zažádat o dotace na rekonstrukce celé silnice, zatímco kdyby zůstaly pozemky různým majitelů, nebylo by možné finance získat. Náklady na rekonstrukci cesty jsou totiž kolem šesti milionů korun. „Je tam i pěkná projížďka na kole do Lovětína a naopak do Nové Včelnice. Určitě by opravenou cestu využívalo ještě více lidí než dosud jako obdobu cyklotrasy,“ vysvětlil Jaroslav Hřebík. V současné době je také před podepsáním darovací smlouva na pozemky pod silnicí od kraje pro Jarošov nad Nežárkou.

„Jedná se o téměř dva kilometry silnice, z nich kilometr dosud patří kraji, 600 metrů Nové Včelnici a zbývající nejmenší část patří Jarošovu nad Nežárkou. Cesta patří od roku 2002 do pasportu komunikací Jarošova nad Nežárkou, proto kraj nechtěl do své části investovat, když jsme jej o to žádali,“ vysvětlil Bohumil Rod. Na cestování po rozbité silnici si podle něj stěžují lovětínští obyvatelé už dlouho. Silnice byla totiž naposledy opravená velmi krátce po revoluci. „Celkové náklady odhadujeme ve výši kolem šesti milionů korun, což je pro obec příliš vysoká částka, proto se budeme snažit získat dotace z 13. výzvy ROP Jihozápad,“ odůvodnil Bohumil Rod.

Jako garanta projektu na rekonstrukci silnice oslovili podle něj vedení radnice ve Studené, protože se u nich podařilo opravit již kolem devíti kilometrů místních komunikací a mají tedy s podobnými projekty potřebné zkušenosti.

„V současné době také jednáme o spolupráci s vedením Jindřichohradeckých místních drah, protože mají na zmíněné silnici železniční přejezd,“ uzavřel Rod.

Autor: Stanislava Koblihová

25.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení