VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pravidla pro příspěvky Ledaxu a Charitě se mění

Třeboň – Třeboňští radní schválili nový způsob poskytování příspěvků pro obecně prospěšnou společnost Ledax a Oblastní charitu Třeboň a zároveň také rozhodli o konkrétních příspěvcích pro sociální a zdravotnickou oblast na tento rok.

24.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslava Kolářová

„V rozpočtu města je pro letošní rok vyčleněno na sociální služby celkem 500 tisíc korun, a to pro společnosti Ledax i Oblastní charitu Třeboň, protože nikdo jiný se s žádostí nepřihlásil. V minulosti dostávali příspěvek čtyři tisíce korun na každého klienta, ale od letoška budou podle nového způsobu rozdělování dostávat Ledax i charita 50 haléřů na každou jednu korunu tržeb z částek, které dostanou od klientů za provedené služby,“ vysvětlila vedoucí třeboňského odboru školství a sociálních věcí Eva Dytrichová.

Vyplacené příspěvky však podle ní dostanou dle vyhlášky o sociálních službách pouze za základní činnosti, jako je například pomoc a podpora při podávání jídla a pití, při oblékání a svlékání, při samostatném vnitřním pohybu a podobně, ale už ne za doplňkové nadstandardní činnosti.
„Příspěvky se jim budou vyplácet čtvrtletně podle celkové výše přijatých úhrad, takže budou muset předložit objem poskytnutých služeb ze základní činnosti,“ doplnila Eva Dytrichová.

Nové rozdělování financí by mělo být podle ní účelnější, než byl paušál čtyři tisíce na osobu. Očekává se totiž, že se poskytovatelé služeb oproti minulosti více zaměří na základní úkony pečovatelské služby. Připravované smlouvy s poskytovateli služeb však ještě musí schválit zastupitelé.
Dalších 165 tisíc korun je v letošním rozpočtu města vyčleněno na příspěvky v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví.

Tam dostane Oblastní charita Třeboň 30 tisíc korun na letošní provozování občanské poradny, dobrovolnické pečovatelské služby Astra a dalších aktivit.
Částku 50 tisíc korun dostane Sdružení Meta Jindřichův Hradec. „Sdružení Meta podalo dvě žádosti, ale preventivní přednášky po školách provádí město samo, proto jsme se rozhodli podpořit jen druhou žádost, a to na terénní program na snižování škod způsobených životním stylem drogově závislých. Tam se jedná o výměnu jehel a zdravotnického materiálu, základní a sociální poradenství, protože už tady několik let nic takového není. Sdružení Meta chce působit jak v terénu, tak jednou v týdnu přímo ve městě,“ upřesnila Eva Dytrichová.

Příspěvky
Sdružení Meta 50 000
Oblastní charita 30 000
Zdravé město 22 000
Sdružení Hafík 15 000
ADRA 15 000
Agentura Třeboňsko 10 000
Nadační fond olympioniků 10 000
Svaz tělesně postižených 5 000
Svaz neslyšících 4 000
Středisko rané péče 2000
Národní institut pro integraci osob s omezenou schopností pohybu a orientace 2000

Autor: Stanislava Koblihová

24.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na táborském přivaděči na D3 začne celková oprava.

Oprava obchvatu svede řidiče jen do dvou pruhů

Hřbitov u svatého Václava.
8

Márnici u svatého Václava město za milion neodkoupí

Madeta dá odměnu za nalezení kola

Jindřichův Hradec – Tomu, kdo přispěje k odhalení pachatele, který odcizil ze sušárny jindřichohradecké mlékárny obří rozprašovací nerezové kolo, nebo k nalezení tohoto specifického zařízení, vyplatí ředitel hradeckého závodu Madety odměnu 60 tisíc korun.

Čapí pár z Dubného má čtyřčata

Dubné /VIDEO/ – Čtyři ochmýřené ratolesti už zahřívají a krmí čapí rodiče z Dubného. Mláďata se vyklubala ze všech čtyř vajíček, která od druhé poloviny března ve svém hnízdě střídavě zahřívali.

V lomnické škole prožili anglický týden

Lomnice nad Lužnicí - Skvělou příležitost pochytit alespoň něco málo z anglického jazyka měli děti v základní škole v Lomnici nad Lužnicí.

Tři spisovatelé z jihu Čech převezmou Zeyerův hrnek za nejlepší knihu roku

Vodňany - Ve středu se ve Vodňanech uskuteční už 21. ročník setkání spisovatelů - Zeyerovy Vodňany.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies