VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před dvaceti lety zažila hradecká Fakulta managementu historicky první imatrikul

Jindřichův Hradec -datum 17. listopadu je historicky významné pro jindřichohradeckou Fakultu managementu. Poprvé v historii Jindřichova Hradce bylo 17. listopadu 1992 imatrikulováno 147 vysokoškoláků.

18.11.2012
SDÍLEJ:

Pohled na novou podobu budovy fakulty v J. Hradci.Foto: archiv školy

Před dvaceti lety zažila hradecká Fakulta managementu historicky první imatrikulaci

Jindřichův Hradec Zítřejší datum 17. listopadu je historicky významné pro jindřichohradeckou Fakultu managementu. Poprvé v historii Jindřichova Hradce bylo 17. listopadu 1992 imatrikulováno 147 vysokoškoláků.

V nové vysoké škole byla zahájena výuka 1. října 1992, a to ve dvou oborech „Regionální management", kde začínalo 69 studentů a „Učitelství cizích jazyků" se 78 studenty. Tito první absolventi školy působí dnes v předních manažerských pozicích nebo jako učitelé cizích jazyků na základních, středních i vysokých školách.

Mezi prvními absolventy jazykového oboru byla i Věra Brožková, která nyní učí na jindřichohradecké obchodní akademii. Na roky strávené na fakultě vzpomíná jako na báječná studenská léta. „Školu dodnes vnímám velice pozitivně. Všichni zúčastnění v danou chvíli projektu věřili a maximálně se snažili nám dát vše, co bylo v jejich možnostech," vrací se o 20 let zpátky Věra Brožková.

„Začátky byly trochu provizorní, ale protože to bylo nové i pro vyučující, šla stranou veškerá nuda a rutina ze strany přednášejících. A všem šlo jen o to, aby na konci bylo nějaké užitečné poznání a znalosti studentů. Přednášející jak z praxe, tak akademičtí profesionálové často dojížděli, takže v Hradci přespávali a my měli možnost i večer dlouze diskutovat a probírat témata v hospůdkách. Kdo se chtěl něco naučit, tu možnost každopádně měl," míní Jaroslav Chalupský, který patřil k prvním studentům oboru regionální management.

Podle jeho názoru se první ročníky absolventů povedly, protože drtivá většina z nich získala skvělé pozice v domácích i nadnárodních korporacích nebo jsou úspěšnými podnikateli.

„O dobré kvalitě osnov a prostředí svědčí i fakt, že mne škola dokázala připravit tak, že jsem se byl schopen jako první Čech dostat do ústředí světové jedničky General Electric a pracovat v prestižním oddělení interního auditu přímo podřízeném legendárnímu Jacku Welchovi, o kterém jsem do té doby četl jen v učebnicích. Kdo by si to byl před pár lety, tedy před rokem 1989, vůbec pomyslel," doplňuje Jaroslav Chalupský, který jako největší výzvu pro fakultu vidí ve stále omílaném propojení teorie s praxí. Aby používali selský rozum a nebáli se ušpinit si ruce od práce, která nejlépe začíná úplně na začátku „manažerského potravního řetězce" mezi zákazníky. (nov)

Autor: Milan Soldán

18.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení