VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příští rok na shledanou

Když jsme se před třemi roky poprvé v Jindřichově Hradci připravovali na projekt Česko zpívá koledy, tak jsme ještě půl hodiny před začátkem trnuli strachy, zda vůbec někdo přijde.

14.12.2014
SDÍLEJ:

V Nové Včelnici si zanotovalo s Českem zpívá koledy přes pět stovek lidí.Foto: Štěpánka Borčová

Nejčernější obavy se tehdy nenaplnily a my jsme jen s údivem pozorovali, jak se náměstí plní stovkami lidí. Kromě samotného Hradce se tehdy zapojila jen jediná obec, a to Horní Pěna. Nikdo z nás by si asi tenkrát nepomyslel, že za pouhé dva roky se na Jindřichohradecku bude zpívat na devatenácti místech a svůj hlas přidá hodně přes tři tisíce lidí. Není to však naše zásluha, je to výsledek práce a nadšení desítek lidí, kteří bez nároku na odměnu a jen pro dobrý pocit z toho, že přispěli ke stmelení obyvatel své obce či města v předvánočním čase, pomohli celou věc zorganizovat. Patří mezi ně nejen dobrovolníci, kteří se rozhodli zpívání uspořádat ve své vsi či městě, ale také všichni muzikanti, sboristé, zvukaři a vůbec všichni, kteří se postarali o to, aby program zpívání běžel jako dobře namazaný stroj. Naše zvláštní poděkování patří také představitelům místních samospráv, bez jejichž vstřícnosti a pomoci by celá věc nebyla mnohde myslitelná. Nedokážu si například představit, jak bychom se konkrétně v Jindřichově Hradci se vším poprali nebýt perfektního přístupu radnice. Nejenže pomohla s materiálním a technickým vybavením, ale místostarosta Bohumil Komínek se neváhal ujmout role moderátora a během zpívání samotného se chopil kontrabasu, čímž jsme myslím unikátem v celé republice. Ve svém výčtu díků jsem ale ještě neskončil, ten hodně speciální patří vám všem, kteří jste ve středu večer přišli a zpívali. Nebýt totiž vás, přišla by veškerá snaha těch báječných lidí, kteří se na letošním ročníku Česko zpívá koledy podíleli, vniveč. Tak na shledanou ve středu 9. prosince 2015.

Autor: Milan Soldán

14.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení