VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První rok byl pro Josefa Jandu aklimatizační

Jindřichův Hradec - Josef Janda před rokem vystřídal Danuši Chromou jako ředitel Obchodní akademie T.G. Masaryka v Jindřichově Hradci.

21.6.2011
SDÍLEJ:

Ředitel Obchodní akademie T.G.Masaryka v Jindřichově Hradci Josef Janda.Foto: Adam Hudec

Jindřichův Hradec – Školní rok se pomalu blíží ke konci, a spolu s ním končí i prvních dvanáct měsíců od chvíle, kdy do do ředitelského křesla na Obchodní akademii T. G. Masaryka usedl Josef Janda. Jak se vypořádal se státními maturitami, jaké má se školou plány do příštích let a jaký byl vůbec jeho první rok ve vedoucí funkci?

Jak jste ve škole zvládli státní maturity?
Já myslím, že jsme je zvládli poměrně dobře. Neměli jsme ani organizační, ani žádný jiný problém. Všichni, kdo se přihlásili, tak státní maturity vykonali. Teď jen čekáme, s jakými výsledky. Nemyslím si, že by úspěšnost byla nízká. Ale upřímně, nemáme tušení. Bude to záležet především na výsledcích didaktických testů.

A jak nové maturity brali studenti?
Dobře. Byli na ně připravení už z generálky. Věděli tedy, co je čeká. Řekl bych, že si s tím zase nedělali až tak velkou hlavu. Pro studenty žádný větší stres. Bylo to ale obtížné časově.
Státní maturity byly podle mnohých náročné i finančně.
Náklad to byl vysoký, to je pravda. Z ministerstva jsme sice dostali prostředky, které by nám to měly nějak kompenzovat, ale je to neskutečné množství papírů, spousty různých protokolů a podobně. Administrativně i organizačně jsou nové podoby maturit náročné taky, těžké je už jen skloubit různé přesuny učitelů, dozory a tak. Ale zvládli jsme to.

Končí váš první rok ve funkci ředitele obchodní akademie. Jaký byl?
První rok je spíš aklimatizační. Člověk přijde do nového prostředí a snaží se s ním nějakým způsobem sžít a podívat se, jak funguje. Až po tom roce je člověk schopný se do toho nějak aktivně dostat, zapojit. Dával jsem si čas, abych školu okoukl a zjistil, jak funguje. Myslím, že nás čeká ještě poměrně hodně práce, ale co bude dál, to nikdo neví.

Chystáte nějaké změny co do složení učitelského sboru?
Ten máme poměrně stabilní. V současné době neplánujeme přibírání ani propouštění. Eventuálně můžeme hledat nějakého externího spolupracovníka v případě, že se vyskytne náhlá potřeba, ale jinak ne, změny neplánujeme.

A co jiné změny?
Přes prázdniny nás čeká výměna kotle. Také bychom rádi budovu školy vylepšili zevnitř. V rámci autoevaluace jsme rozdali dotazníky a děti si stěžovaly, že se jim nelíbí učebny, které podle nich připomínají holé krychle.

Máte konkrétní plány, co se téhle výzdoby učeben týče?
Plánů máme hodně, bohužel chybí peníze. Myslíme si ale, že bychom celé vnitřní prostředí školy mohli v rámci finančních možností do několika let zlepšit. Město se k nám ale staví dobře a nějaké peníze nám vždycky dá. Nejedná se jenom o výmalbu tříd, ale třeba i o chodby, které bychom rádi oživili a udělali pro žáky příjemnými. Není to ani tak tím, že by byla budova stará, spíš je velká a rozlehlá, je tu hodně místa.

Adam Hudec

21.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení