VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půda domova pro matky začala sloužit jako dílna

Políkno – Radní města Jindřichův Hradec si včera před jejich zasedáním prohlédli nové půdní prostory v Domově pro matky s dětmi v Políkně. Stavebními úpravami vznikly celkem čtyři nové místnosti.

26.1.2012
SDÍLEJ:

Půda domova pro matky s dětmi v Políkně se proměnila. Po rekonstrukci zde vznikla dílna pro rukodělné práce. Na snímku lektorka Hana Brožková (vlevo) učí matky plést košíky. Foto: Deník/Lenka Novotná

Podle vedoucí domova Radky Plucarové budou prostory sloužit především jako dílna na pracovní aktivity klientek, kde si budou moci v rámci pracovních kurzů vyzkoušet a osvojit řadu dovedností.

„V jedné místnosti ještě letos plánujeme zřídit krizové lůžko. To bude sloužit při akutních případech, když se třeba dítě náhle ocitne v situaci bez rodičů, třeba po dopravní nehodě, při jejich úrazu a podobně,“ vysvětluje.

Třetí místnost bude sloužit jako sklad materiálu a věcí a poslední z nově vytvořených prostor bude šatna pro zaměstnance, která do této doby v domově chyběla.

Zakázku stavební úpravy půdních prostor podle mluvčí městského úřadu Karolíny Průšové prováděla firma APA JH, přičemž celkové náklady činily 828 tisíc korun. „Práce probíhaly od začátku listopadu do poloviny prosince a provoz zařízení nijak neomezily,“ uvedla Karolína Průšová.

V současné době je kapacita domova naplněna, bydlí zde 6 maminek a 15 dětí.

Domov pro matky s dětmi v Políkně je zaregistrován v registru sociálních služeb u Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích jako azylový dům. Jeho zřizovatelem je město Jindřichův Hradec.

Zařízení poskytuje pobytovou službu matkám a jejich nezletilým dětem nebo těhotným ženám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení a tuto situaci nedokáží samy nebo s pomocí rodiny řešit. Služba je poskytována na přechodnou dobu nepřevyšující jeden rok. Kromě poskytnutí ubytování Domov pro matky s dětmi zajišťuje i pomoc při zajištění stravy, pomoc při uplatňování práv a při obstarávání osobních záležitostí. Rovněž pomáhá v získávání určitého ekonomického povědomí, ale i pracovních návyků, které matky ze svého původního prostředí ani nemají jak získat.

Autor: Lenka Novotná

26.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení