VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Revize všech kotlů se nestihnou

Jindřichohradecko – Již jen necelé dva měsíce mají lidé, kteří mají jako zdroj tepla kotel na pevná paliva, který ohřívá například vodu v ústředním topení, aby si nechali udělat revizi od odborně způsobilé osoby, která je proškolená výrobcem kotle a má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci provozu a údržbě.  

8.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Proškolování těchto odborně způsobilých osob provádí pod dohledem Hospodářské komory ČR a odbornou záštitou autorizovaného společenstva Asociace podniků topenářské techniky. Seznam těchto revizorů je možné najít na stránkách Asociace podniků topenářské techniky.

Je mezi nimi i dvacet techniků z Jindřichohradecka, přičemž u každého z nich je i uvedeno, pro jaké značky kotlů může dělat revize.

Vzhledem k blížícímu se konci roku se však zřejmě kontrola všech kotlů nestihne. To potvrzuje i jeden z oprávněných techniků Karel Jirků z Horní Radouně.
„Zájem o revize je nyní veliký, už teď je to na poslední chvíli, přitom zákon vyšel už v roce 2012. Ale je logické, že každý čeká. Jenomže nyní začala topná sezona, lidé potřebují především topit, takže se dokončují montáže topení a do toho se musejí dělat revize," míní Karel Jirků.

S nástupem topné sezony by neměli majitelé kamen a kotlů na pevná paliva také zapomínat na kominíky, protože zanesený komín může způsobit i požár.
Podle kominíka Karla Loukoty z Kunžaku však lidé vše nechávají na posledních chvíli.

„Na podzim je toho vždy nejvíce. Pokud není komín v pořádku, případně je zanesený, je zde mnoho rizik. Nejčastější je vyhoření sazí, když se uvnitř nahromadí. Může dojít i k vyhoření celého domu. Dalším úskalím může být vytvoření vrstvy dehtu v komíně a nebo starý a prohořelý kouřovod," naznačuje kominík Karel Loukota důvody, proč je velmi důležité nechat komín prohlédnout.

Lenka Novotná, Andrea Ornsteinová

Co říká zákon:

Podle zákona 201/2012 Sbírky o ochraně ovzduší je provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, povinen zajistit jednou za dva roky provedení kontroly technického stavu a provozu zdroje odborně způsobilou osobou, přičemž první kontrola musí být provedena nejpozději do 31. prosince 2016.

Autor: Redakce

8.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Živitelka bude letos jiná

Jak reklamovat koupený dům či byt

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Jihočeský kraj - Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení