Rozhodne až poslední kolo

Jižní Čechy – Fotbalový krajský přebor má namířeno do cílové rovinky. Po víkendovém 29. kole je jasné, že šanci na postup do divize mají už jen dvě mužstva – rezerva Sezimova Ústí a Sokol Čížová.

14.6.2010

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Oba soupeři se v posledním kole utkají o postup v přímém souboji. V podzimním duelu na hřišti Čížové zvítězili Ústečtí 3:1.

J. Hradec – Milevsko 2:2 (1:1) – Byl to vyrovnaný zápas. Hosté moc šancí neměli, ale z minima vytěžili maximum, a domácí na tom byli obdobně. Ze dvou tří slušných šancí proměnili také dvě a to na plichtu stačilo.

Branky: 11. Kapias, 83. Císař z penalty za faul – 12. Bozděch, 58. Kuchař,
žluté karty 1:1,
150 diváků,
rozhodčí Chlaň.

Prachatice – Kaplice 3:1 (2:0) – Přestože se zápas hrál za úmorného vedra, měl vysokou úroveň. Ten, kdo v sobotu nepřišel, může jen litovat. Hru oživilo rovněž pět domácích a tři kapličtí dorostenci, kteří na konci sezony vycítili svou příležitost. První poločas patřil domácím, kteří byli jasně aktivnější. Střeleckou smůlu protrhl až ve 35. min. Košík, jenž otevřel skóre – 1:0. Kapličtí poté nevěděli, kam dříve skočit, a tak o sedm minut později opět Košík zvýšil již na dvoubrankový rozdíl. Po změně stran se hra vyrovnala. Hosté přidali na tempu a přes špílmachra Lesňáka se začali prosazovat i při hře dopředu. Právě Lesňák svým gólem v 58. min. snížil na 2:1. Domácí však neponechali nic náhodě a se svými diváky se rozloučili vítězstvím 3:1, jehož konečnou podobu zařídil v 83. min. T. Ryšánek.

Čížová – Vodňany 2:0 (0:0) – Domácí ve vyrovnaném zápase potvrdili dobrou jarní formu. V prvním poločase nastřelili Krejčím a Štěchem břevno čížovské branky. Ve 29. min. po faulu Macha na vodňanského Štěcha však Celý nedokázal trefit bránu ani z penalty. Po přestávce domácí přidali a v 52. min. po Souhradově autu a Miklavčičově prodloužení na zadní tyč zajistil Pichlík hlavičkou čížovské vedení – 1:0. V 65. min. poslal dlouhým pasem Souhrada do brejku Pichlíka, jenž chytrým lobem přehodil vybíhajícího výborného Nováka v brance Vodňan – 2:0. Do konce zápasu už Čížovští výsledek pohlídali a připsali si další důležité tři body.

Čkyně – S. Ústí B 0:4 (0:3) – Hosté nechtěli ponechat nic náhodě a přijeli do Čkyně posílení o pět hráčů z kádru čerstvě druholigového A-týmu. Již v 5. min. napřáhl z 25 metrů Rožboud a levou nohou dal k tyči na 0:1. Domácí poté zabrali a měli dvě šance (Kuneš, Babka), ale neproměnili je. Ve 25. min. šel sám na bránu Horka, Hoško jeho střelu vyrazil, při tom Kvapil fauloval Horku a pískala se penalta. Tu proměnil Rožboud - 0:2. Ve 41. min. trestný kop Rožbouda tečoval ve vápně hlavou Lalik a bylo to již 0:3. V 58. min. měli domácí obrovskou šanci, ale Babka z metru netrefil prázdnou bránu. V 90. min. pečetil výhru hostí Mach, jenž uzavřel na konečných 0:4.

Dražice – Bavorovice 2:1 (0:1) – Celý první poločas se hrál za převahy domácích. V 15. minutě běžel Kromka sám na brankáře, ale minul, a v 31. minutě Babka z ojedinělého protiútoku dal nečekaný vedoucí gól hostů. I po přestávce trvale tlačili Dražičtí, hosté jen bránili. V 64. min. Majer zdálky vyrovnal, v 86. minutě rozhodl z penalty Voneš.

Hluboká – Týn 0:5 (0:1) – Domácí sice měli první šanci zápasu, ale jinak začali hodně opatrně. V 17. min. zaváhali ve vlastní šestnáctce a nekrytý Buriánek propálil brankáře Brašničku. Hluboká hrála od 7. min. bez vyloučeného Maška, přesto bojovala a ve 37. min. si vytvořila velkou možnost. Hrdý po Hájkově centru ale trefil jen náruč brankáře Švejdy. Po přestávce začali domácí aktivně, ale v 53. min. dal Zpěvák po brejku na 0:2. V 55. min. Kášek zvýšil už na 0:3. O deset minut později přidal Vařil hlavou čtvrtý gól a debakl domácích završil v 77. min. opět Kášek. Tentýž hráč navíc v závěru neproměnil přísně nařízenou penaltu. Domácí přístupem i hrou své fanoušky zklamali

Jankov – Č. Krumlov 2:2 (0:0) – První poločas se hrál fotbal nahoru dolů, bylo se nač dívat. Hosté měli šance ve 38. a 45. minutě, domácí obrana v čele s brankářem Wolkem ale byla pokaždé na místě. Druhou půli hosté začali aktivně. V 53. min. ještě Boháč z dobré pozice pálil vedle, šest minut nato neuspěl ani Pliška a zahřmělo až v 61. minutě, kdy Peťule chytře přehodil brankáře Wolka – 0:1. V 68. minutě domácí Řezníček prošel až před gólmana Šillera, místo střely ale volil přihrávku a tu hosté odvrátili. V 75. minutě po Brozmanově prudkém centru už Řezníček volil střelu a hlavou dal na 1:1. V 86. minutě V. Bürger tvrdou střelou k tyči dostal Jankovské do vedení, minutu nato ale Matúš vyrovnal na 2:2.

Chýnov – Písek B 0:1 (0:0) – Domácí začali hodně svižně. Hned v úvodu zápasu Pěknic dvakrát nebezpečně střílel, ale písecký gólman pokaždé kryl. Hosté zahrozili poprvé v 6. min., kdy Nousek trefil z úhlu tyč. O čtyři minuty později mířil jeho spoluhráč Káník těsně vedle. Ve 34. min. vypálil Pěknic z úhlu do píseckého gólmana. Ve druhé půli se hrál výborný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve 48. min. hlavičkoval domácí Vinklárek k tyči, ale gólman Mareš vyrazil na roh. O chvíli později si poradil i s hlavičkou Sokolta. V 75. min. pálil chýnovský Havel tvrdě, ale doprostřed branky. V závěru se osmělili také hosté. Mladík Omerovič se velké šance ještě zalekl a netrefil Plachého branku. V 89. min. ale Hegenbart z rychlého brejku obešel i brankáře a rozhodl o vítězství hostí. V samotném závěru totiž Škrábkova hlavička skončila těsně vedle.

14.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

U Horního Bolíkova na Jindřichohradecku boural zájezdový autobus.
18

Řidiči maďarského autobusu od Bolíkova hrozí trest

Spáč si ustlal v květináči

Srážka vlaku s autem skončila bez zranění

Písek - V pátek krátce po 16. hodině došlo na železničním přejezdu na Pražském předměstí ke střetu osobního vlaku se Škodou Octavia, které pro 50letého řidiče skončilo bez zranění.

Kromě hřibů začínají růst i jedovaté muchomůrky

Jindřichohradecko – Deštivé počasí posledních dnů sice možná netěší ty, kteří právě tráví dovolenou například v kempu či na chatě, zato houbaři mají důvod k radosti.

V Hradci mají problém, městu chybí městští policisté

Jindřichův Hradec - Zřejmě malé platy stojí za nedostatek zájemců o místa městských policistů.

Kam se ukrýt? Do kina, škol nebo fabrik

Jižní Čechy - Jen pro zlomek obyvatel kraje jsou místa v krytech civilní obrany. Jako sklad nebo kulturní klub dnes slouží některé kryty civilní obrany, které patří městu České Budějovice. Podle náměstka primátora Petra Podholy má město ve svém vlastnictví čtyři kryty s celkovou kapacitou 2070 osob. Budějovice přitom mají zhruba 93 tisíc obyvatel.