Rozhodne až poslední kolo

Jižní Čechy – Fotbalový krajský přebor má namířeno do cílové rovinky. Po víkendovém 29. kole je jasné, že šanci na postup do divize mají už jen dvě mužstva – rezerva Sezimova Ústí a Sokol Čížová.

14.6.2010

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Oba soupeři se v posledním kole utkají o postup v přímém souboji. V podzimním duelu na hřišti Čížové zvítězili Ústečtí 3:1.

J. Hradec – Milevsko 2:2 (1:1) – Byl to vyrovnaný zápas. Hosté moc šancí neměli, ale z minima vytěžili maximum, a domácí na tom byli obdobně. Ze dvou tří slušných šancí proměnili také dvě a to na plichtu stačilo.

Branky: 11. Kapias, 83. Císař z penalty za faul – 12. Bozděch, 58. Kuchař,
žluté karty 1:1,
150 diváků,
rozhodčí Chlaň.

Prachatice – Kaplice 3:1 (2:0) – Přestože se zápas hrál za úmorného vedra, měl vysokou úroveň. Ten, kdo v sobotu nepřišel, může jen litovat. Hru oživilo rovněž pět domácích a tři kapličtí dorostenci, kteří na konci sezony vycítili svou příležitost. První poločas patřil domácím, kteří byli jasně aktivnější. Střeleckou smůlu protrhl až ve 35. min. Košík, jenž otevřel skóre – 1:0. Kapličtí poté nevěděli, kam dříve skočit, a tak o sedm minut později opět Košík zvýšil již na dvoubrankový rozdíl. Po změně stran se hra vyrovnala. Hosté přidali na tempu a přes špílmachra Lesňáka se začali prosazovat i při hře dopředu. Právě Lesňák svým gólem v 58. min. snížil na 2:1. Domácí však neponechali nic náhodě a se svými diváky se rozloučili vítězstvím 3:1, jehož konečnou podobu zařídil v 83. min. T. Ryšánek.

Čížová – Vodňany 2:0 (0:0) – Domácí ve vyrovnaném zápase potvrdili dobrou jarní formu. V prvním poločase nastřelili Krejčím a Štěchem břevno čížovské branky. Ve 29. min. po faulu Macha na vodňanského Štěcha však Celý nedokázal trefit bránu ani z penalty. Po přestávce domácí přidali a v 52. min. po Souhradově autu a Miklavčičově prodloužení na zadní tyč zajistil Pichlík hlavičkou čížovské vedení – 1:0. V 65. min. poslal dlouhým pasem Souhrada do brejku Pichlíka, jenž chytrým lobem přehodil vybíhajícího výborného Nováka v brance Vodňan – 2:0. Do konce zápasu už Čížovští výsledek pohlídali a připsali si další důležité tři body.

Čkyně – S. Ústí B 0:4 (0:3) – Hosté nechtěli ponechat nic náhodě a přijeli do Čkyně posílení o pět hráčů z kádru čerstvě druholigového A-týmu. Již v 5. min. napřáhl z 25 metrů Rožboud a levou nohou dal k tyči na 0:1. Domácí poté zabrali a měli dvě šance (Kuneš, Babka), ale neproměnili je. Ve 25. min. šel sám na bránu Horka, Hoško jeho střelu vyrazil, při tom Kvapil fauloval Horku a pískala se penalta. Tu proměnil Rožboud - 0:2. Ve 41. min. trestný kop Rožbouda tečoval ve vápně hlavou Lalik a bylo to již 0:3. V 58. min. měli domácí obrovskou šanci, ale Babka z metru netrefil prázdnou bránu. V 90. min. pečetil výhru hostí Mach, jenž uzavřel na konečných 0:4.

Dražice – Bavorovice 2:1 (0:1) – Celý první poločas se hrál za převahy domácích. V 15. minutě běžel Kromka sám na brankáře, ale minul, a v 31. minutě Babka z ojedinělého protiútoku dal nečekaný vedoucí gól hostů. I po přestávce trvale tlačili Dražičtí, hosté jen bránili. V 64. min. Majer zdálky vyrovnal, v 86. minutě rozhodl z penalty Voneš.

Hluboká – Týn 0:5 (0:1) – Domácí sice měli první šanci zápasu, ale jinak začali hodně opatrně. V 17. min. zaváhali ve vlastní šestnáctce a nekrytý Buriánek propálil brankáře Brašničku. Hluboká hrála od 7. min. bez vyloučeného Maška, přesto bojovala a ve 37. min. si vytvořila velkou možnost. Hrdý po Hájkově centru ale trefil jen náruč brankáře Švejdy. Po přestávce začali domácí aktivně, ale v 53. min. dal Zpěvák po brejku na 0:2. V 55. min. Kášek zvýšil už na 0:3. O deset minut později přidal Vařil hlavou čtvrtý gól a debakl domácích završil v 77. min. opět Kášek. Tentýž hráč navíc v závěru neproměnil přísně nařízenou penaltu. Domácí přístupem i hrou své fanoušky zklamali

Jankov – Č. Krumlov 2:2 (0:0) – První poločas se hrál fotbal nahoru dolů, bylo se nač dívat. Hosté měli šance ve 38. a 45. minutě, domácí obrana v čele s brankářem Wolkem ale byla pokaždé na místě. Druhou půli hosté začali aktivně. V 53. min. ještě Boháč z dobré pozice pálil vedle, šest minut nato neuspěl ani Pliška a zahřmělo až v 61. minutě, kdy Peťule chytře přehodil brankáře Wolka – 0:1. V 68. minutě domácí Řezníček prošel až před gólmana Šillera, místo střely ale volil přihrávku a tu hosté odvrátili. V 75. minutě po Brozmanově prudkém centru už Řezníček volil střelu a hlavou dal na 1:1. V 86. minutě V. Bürger tvrdou střelou k tyči dostal Jankovské do vedení, minutu nato ale Matúš vyrovnal na 2:2.

Chýnov – Písek B 0:1 (0:0) – Domácí začali hodně svižně. Hned v úvodu zápasu Pěknic dvakrát nebezpečně střílel, ale písecký gólman pokaždé kryl. Hosté zahrozili poprvé v 6. min., kdy Nousek trefil z úhlu tyč. O čtyři minuty později mířil jeho spoluhráč Káník těsně vedle. Ve 34. min. vypálil Pěknic z úhlu do píseckého gólmana. Ve druhé půli se hrál výborný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve 48. min. hlavičkoval domácí Vinklárek k tyči, ale gólman Mareš vyrazil na roh. O chvíli později si poradil i s hlavičkou Sokolta. V 75. min. pálil chýnovský Havel tvrdě, ale doprostřed branky. V závěru se osmělili také hosté. Mladík Omerovič se velké šance ještě zalekl a netrefil Plachého branku. V 89. min. ale Hegenbart z rychlého brejku obešel i brankáře a rozhodl o vítězství hostí. V samotném závěru totiž Škrábkova hlavička skončila těsně vedle.

14.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Chřipky nebo virózy letos potrápily desetinu Jihočechů

Dům v táborské Lužnické ulici je známý jako Fišlovka.

Ozbrojené komando vtrhlo do Fišlovky

AKTUALIZUJEME

Středeční nehody: Cyklista spadl z motokola, střet aut skončil zraněním

Jižní Čechy - Na jihu Čech policisté ve středu od dopoledních hodin šetří hned několik nehod. Zasahoval i vrtulník.

Veleničtí kuželkáři se představí v krajském finále dorostenců

Jindřichohradecko – Dorostenci českovelenické Lokomotivy vybojovali okresní kuželkářský titul. Nejúspěšnějším jednotlivcem je Marek Baštýř z Lomnice.

Volejbalisté rozehráli okresní přebory

Jindřichohradecko - Okresní volejbalový přebor hraje v letošní sezoně sedm ženských a šest mužských týmů. Za sebou však mají rozdílný počet zápasů.