VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rybářská škola v Třeboni má nové učebny

Třeboň – V současnosti Střední rybářská škola Jakuba Krčína v Třeboni využívá možnosti čerpat finanční prostředky z EU, konkrétně z Regionálních operačních programů NUTS Jihozápad.

18.1.2010
SDÍLEJ:

Střední rybářská škola Jakuba Krčína v Třeboni. Foto: archiv školy

Jednotlivé programy finančně podporuje Jihočeský kraj.

Jedním z již ukončených úkolů je projekt s názvem Modernizace a zlepšení technických a materiálních podmínek pro praktickou výuku. V rámci tohoto projektu se v roce 2009 podařilo vybudovat dvě moderně zařízené učebny v celkovém nákladu 4,2 milionu korun. Obě učebny jsou vybaveny nejnovějšími výukovými pomůckami.

Cílem všech probíhajících projektů je zkvalitnění výuky pro všeobecné a odborné předměty a hlavně pro praktickou výuku. Pro učební obor Rybář a na něho navazující nově otevřené nástavbové studium s rybářskou specializací a pro studijní obor Ekologie a životní prostředí, zaměřené na vodohospodářství, jsou obrovským přínosem špičkové učební pomůcky, například digitální přístroje pro rozbory vody, kompletní meteorologická stanice s počítačovým vyhodnocováním údajů, makety výpustních zařízení a rybích přechodů, motorové pily, elektrický čtyřtaktní agregát s příslušenstvím pro lov ryb nebo loď s motorem pro praktickou výuku určenou k získání osvědčení vůdce plavidel pro vnitrostátní i mořskou plavbu a celá řada dalších pomůcek.

Po ukončení výuky obsluhy motorové pily a obsluhy elektrického agregátu získají proškolení zájemci zdarma osvědčení pro práci s těmito zařízeními.

„Jsme si vědomi, že je nutné budoucí absolventy co nejkvalitněji připravit hlavně po odborné stránce. Jsme rádi, že se na nás obrací rybářské firmy a organizace z celé republiky se zájmem o naše absolventy,“ uvedl vedoucí učitel odborného výcviku Jan Mraček.

18.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hradečáky celý týden bavila nejrůznější hudební i jiná vystoupení.
24

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

V sobotu byla slavnostně otevřená nová naučná cyklostezka z Kardašovy Řečice okolo rybníků. Teď můžete na cyklovýlet okolo Světa.

V neděli můžete vyrazit na kolo nebo do kina

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Kabelkový veletrh pokračuje

Jindřichohradecko – Ještě čtrnáct dnů máte na to, abyste se podívali do skříní, šuplíků a knihovniček a vybrali věci, které již doma leží bez povšimnutí, a darovali je do Kabelkového veletrhu.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém letišti se při bouřce v noci na sobotu vytrhl letoun Andula z ukotvení v betonu.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení