VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUALIZOVÁNO: S koncem března se blíží splatnost poplatků za odpad

Jindřichohradecko - Termín splatnosti umístního poplatku za komunální odpad na letošní rok se opět blíží. Pětistovku na občana a rok vybírají do konce března úředníci městskýchúřadů.

13.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

,,Poplatky za komunální odpady platím včas. Podporuji včasné placení a zvýšil bych výši poplatků, protože náklady doplácí městský úřad. Lidé by měli být více informováni o problémech ukládání komunálních odpadů. Náklady jsou vysoké a částka 500 korun je nedostatečná, a to se pak doplácí z městské pokladny,'' uvedl Pavel Pavlovský.

V Jindřichově Hradci je poplatek splatný do konce března a úhrada je možná stejně jako v minulosti buď celou částkou poslední březnový den, nebo je možné ji hradit ve dvou splátkách, a to nejpozději k 31. březnu a do 30. září.

„Sazba poplatků zůstává i nadále ve výši pět set korun a vztahuje se na fyzickou osobu, která má v obci trvalý pobyt,“ upřesnila vedoucí oddělení místních poplatků Ludmila Kopetová.

Nečekat na poslední chvíli

Podle jejího vyjádření nezaplatilo k 10. březnu za odpady finančnímu odboru zatím 10 079 poplatníků z 22 350 trvale bydlících obyvatel, což je téměř polovina. Lidé by proto neměli placení nechávat na poslední chvíli.

Poplatky je možné uhradit v pondělí a středu od 7 do 16.45 hodin, ale také mimo úřední dny, tedy v úterý a čtvrtek od 7 do 15.15 hodin, a v pátek od 7 do 13.15 na pokladně finančního odboru městského úřadu. Platbu lze zde provést v hotovosti či platební kartou.

Jako další možnost se nabízí platba poštovní poukázkou nebo bankovním převodem na účet města.

V Třeboni je splatnost stejná jako v Jindřichově Hradci, zrovna tak i částka. Úředníci budou občanům k dispozici rovněž mimo oficiální úřední dny. V pondělí a středu bude otevřeno od 8 do 16.30 hodin, v úterý a čtvrtek od 8 do 14, a v pátek od 8 do 12 hodin. Kolik poplatníků v Třeboni zaplatilo, zatím úřad nesdělil.

V Dačicích je termín pro zaplacení za odpady o měsíc delší, a to 30. dubna. Sazba pro obyvatele je tady levnější, a to 480 korun.

Pokladna městského úřadu bude poplatky přijímat v pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v pátek pak od 8 do 14. Kromě platby kartou lze využít stejné způsoby zaplacení jako v Jindřichově Hradci. Podle sdělení pracovnice městského úřadu Martiny Havlíkové zaplatilo k 10. březnu v Dačicích poplatek 1695 plátců, a tak jich ještě očekávají 2089.

Při nezaplacení včas nebo zaplacení v nesprávné výši může příslušný městský úřad zvýšit částku až na trojnásobek. Proto je v zájmu každého platit poplatky včas a ve správné výši.

(kin, jh)


13.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení