VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sbírky na opravu varhan a střechy kostela pokračují

Jarošov nad Nežárkou/ Nová Včelnice – Římskokatolická farnost v současné době připravuje ve farnosti svatého Prokopa v Jarošově nad Nežárkou poslední etapu opravy střechy kostela nad presbytářem.

15.3.2011
SDÍLEJ:

Varhany v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Nové Včelnici.Foto: archiv farnosti

„Finanční náklady na opravu poslední části střechy kostela činí 360 tisíc korun. Farnost má přislíbeno z ministerstva kultury 270 tisíc korun. Ze zbývajících 90 tisíc korun bude činit podíl farnosti maximálně 50 tisíc. Zbylých 40 tisíc korun bude nutné, aby farnost sehnala vlastními silami. Proto se obracíme na případe dárce, kteří by mohli a chtěli přispět, mohou to učinit na číslo účtu 215955322/0300, VS 690114,“ uvedl farář Mariusz Klimczuk.
Finančním darem bude možné také přispívat přímo u duchovního správce farnosti Jarošov nad Nežárkou. V obou případech je podle Mariusze Klimczuka možné získat účetní doklad na darovanou částku pro daňové slevy. Stejně tak i při přispění na opravu varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Nové Včelnici.

„Od poslední zveřejněné částky, která činila 26 829 korun bylo vybráno dalších 5050 korun. Celková výše sbírky je nyní 31 879 korun,“ informoval Mariusz Klimczuk.

Jak již Deník před časem uvedl, potřebuje farnost na nutnou opravu varhan částku kolem 130 tisíc korun, takže i zde velmi ocení všechny příspěvky. Případné příspěvky je možné poukázat na bankovní účet číslo 152329526/0300, VS 140169.
„Ten, kdo by chtěl k záchraně varhan pomoci, může přispět přímo do kasičky v kostele nebo se obrátit na Boženu Pýchovou z Hradecké ulice nebo na Otu Růžičku či na telefonní číslo 737 728 332,“ připomněl kontakty Mariusz Klimczuk.

Autor: Stanislava Koblihová

15.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení