VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školka i dětská hřiště zaznamenala proměnu

Novosedly nad Nežárkou – V mateřské školce v Novosedlech nad Nežárkou se v létě proměnila herna. Ke změnám jí pomohly krajské dotace určené na opravy a rekonstrukce mateřských škol.

27.9.2010
SDÍLEJ:

Školka v Novosedlech nad NežárkouFoto: Marie Kotková

O prázdninách zajistilo vedení Novosedel nad Nežárkou vylepšení prostředí pro děti

„V rámci projektu zaměřeného na modernizaci školky byla v herně školky vyměněna a vyrovnána podlaha, kterou nyní pokrývá nový koberec. Zároveň byla vybavena novým nábytkem včetně určeného na ložní prádlo a na hračky. Součástí vybavení jsou i nové hrací koutky pro děti,“ vysvětlil zvýšení standardu školky starosta Filip Mencl.

Vše bylo provedeno v letních měsících, takže se začátkem nového školního roku 1. září čekalo malé děti příjemné překvapení. „Novou hernu děti takzvaně zabydlely velice rychle a s nadšením. Děvčatům se nejvíce líbí kuchyňka s pokojíčkem a přebalovacím koutkem, chlapci jsou svými pány v dílně. Nově upravená místnost splňuje podmínky vzdělávací, hygienické a bezpečnostní, ale hlavně umožňuje dětem rozvíjení spontánní hry. Spokojenost je tedy nejen na straně personálu a veřejnosti, ale hlavně dětí,“ řekla vedoucí učitelka školky Marie Kotková.

„Také jsme na budově základní školy nechali opatřit okapy včetně svodových topnými kabely, aby v zimě nezamrzaly, neničily se a aby voda neprosakovala do zdí. Celkové náklady činí 80 tisíc korun. Platili jsme je z obecního rozpočtu,“ vysvětlil Filip Mencl.

Ze stejné pokladny financovali také opravu velké houpačkové sestavy a vybudovali novou dopadovou plochu na zahradě základní školy. Nejen, že prostředí v areálu školy vypadá mnohem lépe, ale je také podstatně bezpečnější. „Pracovníci společnosti Wotan Forest provedli v Kolencích a Mláce revitalizaci dětských hřišť, takže dnes vypadají stejně jako v Novosedlech nad Nežárkou, kde jsme na ně získali dotace od České pošty. Zmíněná hřiště v místních částech jsme však hradili z vlastního rozpočtu,“ doplnil Filip Mencl.

I když je v místních částech dětí méně, je rád, že jsou i tam kvalitní a bezpečné herní prvky a předškoláci i mladší školáci se na nich mohou bavit bez vážných obav z úrazu.

Autor: Stanislava Koblihová

27.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení