VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Správce silnic poškozené značky i sán vyhledává

Jižní Čechy – Podle ředitele Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jana Štíchy s houstnoucí koncentrací dopravních značek na jednom místě klesá jeho přehlednost. Bezhlavě ale značky rušit nemá žádný smysl.

23.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK


Jak hodnotíte výsledek šetření policie, je podle vás zjištěný počet adekvátní velikosti silniční sítě v kraji?
Nemám k dispozici materiál, který si nechala zpracovat Policie ČR, čili těžko se konkrétně vyjadřovat. Z obecného hlediska je nutné rozlišovat silnice I., II. a III. tříd a místní komunikace. Kde je nadbytečné a poškozené značení, kolik z toho na krajské silniční síti, jejímž správcem je Správa a údržba silnic Jihočeského kraje? Opusťme filozofické otázky, nicméně stále se budu držet v obecné rovině.

Na první pohled jsou to čísla poměrně vysoká, pokud ale vezmeme v potaz, že silniční síť v Jihočeském kraji  bez místních komunikací dosahuje délky zhruba 6200 kilometrů, přičemž řada  kilometrů vede přes zastavěná území obcí, nejeví se výsledek již tak tragicky.

Náklady na opravy značení. Za sebe však souhlasím dopravní značení zjednodušovat a na místech k tomu vhodných jej odstraňovat. Existují materiály (zpracované v zemích západní Evropy), které vyhodnotily dopravní situaci na vybraných místech po odstranění značení jako bezpečnější, nežli s ním. Samozřejmě to neznamená bezhlavě jej začít odstraňovat, faktem však je, že s houstnoucí koncentrací dopravních značek na jednom místě klesá jeho přehlednost.

Co se týče umísťování dopravních značek, Správa a údržba silnic Jihočeského kraje není tím, kdo rozhoduje, je pouze účastníkem řízení. O umístění dopravního značení na komunikacích v naší správě rozhoduje místně příslušný silniční správní úřad po vyjádření Policie ČR. My jsme tím, který činí na základě vydaného rozhodnutí v daných lhůtách.

Máte jako správce komunikace nějakou zákonnou lhůtu k vyřízení oprav či odstranění?
Výměna či oprava poškozeného dopravního značení se děje po našem vlastním zjištění v rámci prohlídek silnic či po impulsu kohokoliv zvenčí, to je zpravidla úřadů či fyzických osob.

Autor: Redakce

23.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení