VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostu Deštné voliči mile překvapili

Jindřichův Hradec/Deštná – Štafetové otázky předala předsedkyni TJ Házená Jindřichův Hradec Jaroslava Krupicová starostovi Deštné Davidu Šaškovi.

18.1.2011
SDÍLEJ:

Starosta Deštné David Šašek.Foto: rodinný archiv

Davide, pamatuji si na vás, když jste psal absolventskou práci na VOŠ a potřeboval jste informace z pobočky OSSZ v Jindřichově Hradci, kde jsem tehdy pracovala. Nedávno jsem zjistila, že jste se stal v tak mladém věku starostou Deštné, k tomu vám gratuluji. Zajímalo by mě, co jste dělal v tom mezičase od studií až do „starostování“, co se u vás mezi tím vše změnilo?
Děkuji za gratulaci. Změnilo se toho poměrně hodně, ať jde o pracovní stánku, tak i tu osobní. Po studiu jsem začal pracovat jako finančního poradce, poté ve firmě, která vyrábí plastová okna a poslední tři roky na Městském úřadě v Deštné jako účetní. Mezitím jsem se přestěhoval a oženil.
Jak jste se dostal do Deštné, pokud si pamatuji, nepocházíte odtamtud?
Deštnou a okolí jsem navštěvoval už od dětství, ale v podstatě celý svůj dosavadní život, tedy až do přestěhování do Deštné, jsem bydlel ve Velkém Ratmírově. Přestěhoval jsem se za manželkou.

Kdy a za jakých okolností jste se vlastně rozhodl kandidovat jako leader ODS v Deštné na starostu?
Na začátku byla místní organizace ODS, se kterou jsme zkraje roku 2010 začali rozvíjet myšlenku mojí kandidatury. Rozmýšlel jsem se poměrně dlouho, pak jsem do toho šel.
Co vás při nástupu do funkce starosty mile překvapilo a z čeho jste byl naopak rozčarován?
Po volbách mne mile překvapila důvěra voličů. Jako nováček jsem získal nejvíce hlasů. A nemile překvapen jsem byl spoustou práce, která byla nutná do konce roku a na začátek nového dodělat.
Jaké máte plány s městem do budoucna, na co se jako starosta chcete nejvíce v Deštné zaměřit?
Prioritou v letošním roce bude schválení územního plánu, dokončení intenzifikace ČOV a hospodaření s rozpočtem tak, aby i následující roky mohly vést k rozvoji města. Rádi bychom také získali dotace na úroky z úvěru a o další chceme ještě žádat.

Funkce starosty znamená velkou zodpovědnost a pracovní nasazení, zbývá vám čas na rodinu a koníčky?
Zodpovědnost a pracovní nasazení jsou opravdu veliké. Snažím se být s rodinou co nejvíce, bohužel to někdy musí odnést koníček, kterým je pro mne hlavně sport. Musím se v nové funkci zprvu rozkoukat a doufám, že se následně dokáži rodině a koníčkům věnovat alespoň tak, jak bych sám chtěl.

Co na vaši novou práci říká rodina? Z počátku vám to spíše rozmlouvali, nebo vás již od začátku ve vaší kandidatuře podporovali?
Rodina stojí plně za mnou a podporuje mne. Bohužel jsem teď více v práci než s nimi, ale jak už jsem říkal, doufám, že jim to v budoucnu vše vynahradím.

Máte nějaké další politické ambice nebo chcete zůstat pouze v komunální sféře?
O dalších politických ambicích jsme zatím hovořili jen s místní ODS, ale musím říci, že momentální časová vytíženost je taková, že si zatím nedokáži představit své další působení ve vyšší politice. Uvidíme, třeba za půl roku, třeba za rok své stanovisko změním, ale jak říkám, uvidíme.
Abychom se nebavili pouze o politice, dělal jste nějaký sport závodně? A jak je to nyní, věnujete se pravidelně sportu?
Závodně hraji fotbal, momentálně v místním TJ Sokol Deštná. Sport všeho druhu je pro mne dnes hlavně koníčkem. Pravidelně se věnuji fotbalu a nohejbalu.

Na závěr se zeptám, byl jste se někdy jako fanoušek podívat na interligový zápas hradeckých házenkářek?
Zápasy interligy sleduji pravidelně v tisku a na internetu. Na zápase házenkářek jsem zatím nebyl.

18.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení