VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stezka zdraví bude po prořezání bezpečnější

Třeboň – Stromy na Hradečku v Třeboni potřebují odborné ošetření.

17.8.2017
SDÍLEJ:

V lokalitě Hrádeček v Třeboni vede Stezka zdraví.Foto: Deník/Petra Lejtnarová

Turisticky hojně navštěvovanou lokalitu Třeboně na Hradečku čekají úpravy zeleně. Začít by se mělo již v těchto dnech a je možné, že dojde i k určitým omezením pro návštěvníky.

Podle informací Petry Kloubcové z odboru rozvoje a investic třeboňského úřadu si město Třeboň, které se při loňských pozemkových úpravách stalo vlastníkem pozemků, nechalo zpracovat projekt na obnovu této lokality.

„Cílem bylo zhodnotit zdravotní stav porostu podél cesty, především starších dubů letních, a následně navrhnout taková opatření, která zajistí bezpečnost a zároveň postupnou obnovu zeleně v této oblasti,“ vysvětlila. Důvodem úprav je zejména fakt, že jde z hlediska turismu o velmi frekventované místo.

Lokalitou Hradeček v Třeboni totiž prochází Stezka zdraví. „Některé staré stromy na hrázi potřebují odborné ošetření,“ dodala Petra Kloubcová. Půjde o bezpečnostně zdravotní ořezy, případně kácení potencionálně nebezpečných stromů. Dojde také k pročištění podrostu od náletových dřevin, aby byl obnoven charakter hrázového porostu.

Od poloviny srpna jsou na řadě nejprve probírky a prořezávky náletových dřevin a kácení, s ořezy stromů se začne od září. Až do 31. října může podle Petry Kloubcové na některých úsecích této cesty dojít k omezení dopravy.

„Vše ale musí zároveň probíhat s ohledem na to, že se jedná o území Evropsky významné lokality Třeboň, ve které jsou předmětným druhem ochrany dva druhy xylofágního hmyzu páchník hnědý a tesařík obrovský, pro které jsou staré stromy klíčovým biotopem,“ upozornila.

Město na obnovu lokality Hradeček získalo dotaci z programu rozvoje venkova a krajiny ve výši 400 tisíc korun, přičemž celkové náklady jsou 732 tisíc korun. Rozdíl bude financován z rozpočtu města.

Autor: Petra Lejtnarová

17.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve hře Hrdý Budžes hraje Bára Hrzánová hlavní roli Helenky Součkové už od roku 2002. Při hraní využívá i zkušenosti z vlastního dětství.

V úterý se můžete vydat na koncert či do divadla

Herečka Květa Fialová.
AKTUALIZUJEME
15

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Předehra otevření dálnice u Budějovic byla trochu divoká

České Budějovice – Pro některé řidiče bude chystané otevření nového úseku dálnice u Českých Budějovic spojeno s hodně nepříjemnou zkušeností. Řidiče zaskočily změny v dopravním značení a řinčely plechy…

Nejstarší kniha Tábora přišla o mnohé taje. Probádali ji

Tábor - Zabalená v pergamenu, ovázaná provázkem, osahané listy, ručně psané často škrtané zápisky. Tak vypadá nejstarší táborská kniha, kterou oko veřejnosti už 30 let nespatřilo. Zachycuje husitské roky 1432 až 1452.

Klouby bez bolesti i po padesátce? Udržujte si váhu a sportujte

Písek - Ortopedii určitě během svého života navštívil každý z nás.

Klienti LORMu si osahali historii Hradce

Jindřichův Hradec – Muzeum Jindřichohradecka dlouhodobě spolupracuje s organizací LORM – Společnost pro hluchoslepé z. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení