VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici slibují rozvoj nemocnice a také obchvat

Dačice – V Dačicích se v komunálních volbách letos uchází o hlasy voličů 7 politických stran a uskupení (ODS, ČSSD, SNK–ED, KDU–ČSL, Změna pro Dačice, KSČM a Moravané).

14.10.2010 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Poštovní schránky se začínají plnit volebními letáky. Deník je prozkoumal a vyhodnotil pro své čtenáře

Své záměry s vývojem ve městě a místních částech prezentují ve svých volebních programech. Deník pro své čtenáře vyhodnotil jak styčné body programů, které naznačují současné problémy města k řešení, tak přináší originální názory či nápady, s nimiž kandidáti do městského zastupitelstva nyní přicházejí.

Všechny dačické politické strany a politická uskupení hovoří ve svých programech velmi konkrétně. Lidé proto po přečtení jasně ví, co všechno chce která strana v Dačicích rozvíjet nebo měnit.

Pokud jde obecně o chod městského úřadu, je společným zájmem řady stran zprůhlednění zadávání veřejných zakázek (KDU–ČSL, KSČM, Změna pro Dačice, ČSSD). Některé strany hovoří dokonce o referendech. „U městských zakázek nad 10 milionů budeme prosazovat konání referenda, jako nástroj přímé demokracie,“ píše se například v programu ČSSD.

Důležitým bodem pro voliče je dále oblast zdravotnictví, která se v Dačicích týká hlavně nemocnice. Všechny strany a uskupení chtějí spolupracovat s Jihočeský krajem na dalším rozvoji nemocnice. Řada stran požaduje hlavně dostání závazků ze strany Jihočeského kraje vůči dačické nemocnici. Některé strany se chtějí konkrétně zajímat o znovuobnovení interny a chirurgie (KSČM, Moravané, ČSSD).

„Budeme vyvíjet tlak na Jihočeský kraj, aby dostál svým slibům vůči dačické nemocnici,“ slibuje také například program KDU–ČSL. V oblasti zlepšení dopravní situace je styčným bodem návrh obchvatu města (KDU–ČSL, KSČM, ČSSD) a zlepšení dopravní situace na Palackého náměstí (ČSSD, Změna pro Dačice, KSČM, ODS, KDU–ČSL, SNK–ED). Moravané mají navíc v programu obnovu železničního spojení: „Naši plnou podporu bude mít revitalizace železniční tratě Kostelec u Jihlavy – Slavonice.“

V oblasti školství chtějí kandidáti udržet všechny dačické střední školy a také místa v dačických mateřských školách, a dále školy rekonstruovat, někteří navrhují možnost vzniku jeslí (ČSSD) nebo předškolní třídy s cizojazyčnou výukou. „Budeme podporovat nadstandardní výuku anglického a německého jazyka pro děti od předškolního věku,“ říkají kandidáti Změny pro Dačice.

Všechny politické strany a uskupení slibují podporu spolkům a organizacím. KSČM pak zejména: „Zajištění odpovídajícího a důstojného objektu pro Sbor dobrovolných hasičů v Dačicích.“

Styčným bodem většiny stran v oblasti kultury je rekonstrukce Městského kulturního střediska (KDU–ČSL, KSČM, Změna pro Dačice). S jiným návrhem přicházejí nezávislí kandidáti. „Chceme nalézt vhodné místo a vybudovat městský kulturní objekt s multifunkčním využitím (pořádání koncertů, trhů a burz), součástí by měl být i vybudovaný autocamp,“ navrhuje strana SNK –ED. Strany počítají v budoucnu také s rozvojem sportovního vyžití, v kurzu je mimo jiné i ledová plocha. „Připravíme výstavbu zastřešené umělé ledové plochy,“ má v programu například dačická ODS. Zimní stadion jakožto soukromou investici chce Změna pro Dačice. Strany se ve svých programech věnují také rozvoji bydlení. Budování infrastruktury pro výstavbu rodinných domů v lokalitě za zemědělskou školou chce ODS. Využít všech forem podpory státu pro výstavbu bytů slibují Moravané a změnit způsob v přidělování bytů chce Změna pro Dačice.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

14.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení