VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střížovice prošly proměnou

Střížovice – Starosta obce Střížovice Zdeněk Kantor považuje za přínosnou také revitalizaci sídliště Vlčice.

2.3.2010
SDÍLEJ:

Střížovice. Pohled na revitalizované sídliště. Foto: web obce

Letos vyprší vaše volební období, jak byste ho zhodnotil?
Ke zhodnocení volebního období je nutné znát spokojenost občanů se správou věcí veřejných v obci Střížovice a místních částech Vlčice a Budkov. Jen oni jsou měřítkem jeho úspěšnosti a svou spokojenost či výhrady vyjádří v letošních komunálních volbách. Dle mého názoru se podařilo zastupitelstvu obce v tomto volebním období výrazně pozměnit k lepšímu vzhled obce včetně jejího okolí a zajišťovat pro obyvatele obce minimální náklady na provoz domácností, to je například vodné a stočné, poplatek za odpady, náklady na teplo a podobně.

Jaké akce, které jste za vašeho působení v obci vykonali, byly podle vás nejdůležitější a nejpřínosnější?
Zejména revitalizace sídliště Vlčice se 136 obecními byty v hodnotě 25 milionů korun, kde jsou zvýšené náklady na nájemné vyrovnány úsporou nákladů na vytápění a celkový vzhled sídliště se výrazně změnil i s ohledem na jeho okolí, dále bych chtěl zmínit mimo jiné rekonstrukci mateřské školy v hodnotě 1,5 milionu korun, kompletní obnovu sakrální architektury obce a okolí včetně rekonstrukce kaple ve Vlčicích, výstavbu nové autobusové čekárny ve Vlčicích, vybudování dětského hřiště pro veřejnost a koncem loňského roku výstavbu nové kotelny pro sídliště Vlčice. Za významné též považuji kvalitní starost o obecní lesy včetně zalesňování po polomech.

Kdybyste setrval ve funkci starosty, jaké akce byste chtěl dokončit?
Zastupitelstvo Střížovic podalo v letošním roce žádost o dotaci na dostavbu kanalizace obce v hodnotě 36 milionů korun. V případě kladného výsledku je realizace této akce naplánována na následující dva roky. Z dalších akcí, které obec Střížovice plánuje realizovat za předpokladu dostatku finančních prostředků v následujících letech je například rekonstrukce pensionu Hradeček, který je majetkem obce, výstavbu parkoviště na sídlišti Vlčice, opravu obecních požárních nádrží a rekonstrukce místních komunikací.

Budete opět kandidovat v letošních podzimních komunálních volbách?
Mám zatím v úmyslu kandidovat v nadcházejících komunálních volbách především z důvodu souladu v zastupitelstvu obce.

Zažil jste za dobu svého působení také nějaké nezdary nebo stížnosti?
Určitě, ale to k této práci patří. Není možné vyhovět všem občanům ve všech jejich potřebách a představách o životě v obci.

Pokud byste v letošních volbách nebyl znovu zvolen, čemu se budete dále věnovat?
Tuto situaci budu řešit, pokud nastane. Před zvolením starostou jsem byl podnikatelem.

Máte ve vaší obci nějaký hlavní problém, který vás trápí?
Problémem, a myslím že nejenom naší obce, je stav místních komunikací a mostů na nich, přetěžovaných nynější těžkou technikou používanou v dopravě. Do budoucna představuje jejich rekonstrukce velmi vysokou zátěž na rozpočet obce.

Přibývá u vás také mladých lidí nebo populace ve vaší obci spíše stárne?
Populace v naší obci stagnuje nebo se kloní mírně ke starším ročníkům. Důvodem je pokles zaměstnanosti v místním podniku TECNOCAP a také horší dostupností Jindřichova Hradce veřejnou dopravou. Obec se tuto situaci snaží zmírnit cenovou dostupností stavebních parcel včetně zajištění inženýrských sítí na výstavbu rodinných domů.

Jak jste se vypořádali s úklidem chodníků ve vaší obci?
Naší obce se chodníkový zákon příliš nedotkl, neboť většinu chodníků jsme vlastními silami upravovali již před touto novelou a prostory okolo panelových domů na sídlišti Vlčice uklízí nájemníci obecních bytů na základě nájemních smluv.

Měli jste v obci daňový propad?
Daňový propad loňského roku pro Střížovice byl ve výši 585 tisíc korun.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie - ilustrační snímek

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Jižní Čechy – Krajské fotbalové I. třídy mužů odstartovaly novou sezonu předehrávkou 2. kola.

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Ostojkovice - Až od Třebětic, ze silnice spojující Jemnici s Dačicemi, byla vidět bělostná boží muka vsazená do krajiny poblíž Ostojkovic.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení