VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týden knihoven mezi regály knih v Dačicích

Dačice - Dačická knihovna zve na události v rámci Týdne knihoven. Přinášíme podrobný program.

2.10.2011 5
SDÍLEJ:

Spisovatelka Markéta Zinnerová besedovala v Dačicích s dětmi. Foto: Zdeňka Chadimová

Knihovny jsou nejdostupnější veřejná zařízení a jejich čtenáři bývají obvykle nejpočetnější zájmovou skupinou v místě. Zájem uživatelů si dokázaly udržet navzdory celkové orientaci naší společnosti na materiální hodnoty i navzdory velmi skromným finančním dotacím. Nabízejí dětem, mládeži a dospělým majoritní společnosti i menšin kulturní a vzdělávací alternativu, jsou místem, kde je možné trávit volný čas. Knihovny tak podporují rozvoj čtenářství a napomáhají prohlubovat vzdělanost všech vrstev obyvatelstva bez rozdílu.

Letošní Týden knihoven je již 15. ročník celostátní akce Svazu knihovníků a informačních pracovníků, k níž se připojuje i naše městská knihovna. Letošní motto zní: 15. kraj České republiky – kraj knihoven. Myslíme na všechny a nabízíme Vám různorodý program pro všechny věkové kategorie a atraktivní využití volného času.

„Líbí se mi spojení klasické knihy a četby s možnostmi moderních technologií. Knihovny dneska již opravdu nejsou regály plné zaprášených knih,“ říká ředitelka knihovny Zdeňka Chadimová.

Pondělí 3. října
Karel Jaromír Erben (1811 – 1870) – 200. výročí narození
Výstava o životě a díle významného českého historika, právníka, archiváře, spisovatele, básníka a překladatele, sběratele českých lidových písní a pohádek, představitele literárního romantismu, připravená Ústavem pro českou literaturu AV ČR. Velké říjnové společné čtení ve spolupráci se Základní školou v Neulingerově ulici a s Gymnáziem v Dačicích, samý Erben.

Úterý 4. října
17 hodin – EBOOK – Kniha nekniha
Beseda s Petrem Wolfem, velkým příznivcem a znalcem elektronických knih – jejich představení , výhody, principy, současná situace, co lze číst, můžete si vyzkoušet v praxi čtení v elektronické knize a zeptat se na vše, co Vás zajímá.

Středa 5. října – dopoledne (8 – 12 hodin)
Pasování žáků 2. tříd základních škol na rytíře řádu čtenářského
Ve spolupráci s Městem Dačice, Městským kulturním střediskem, Státním zámkem, divadelním studiem Tyláček a základními školami ve městě připravila městská knihovna slavnost pasování. Bude se odehrávat v tanečním sále státního zámku, pasovat děti na rytíře řádu čtenářského bude spisovatel a sběratel pohádek a pověstí Matěj Mikšíček. Děti po složení slibu rytíře řádu čtenářského a krátkém programu obdrží na památku pozornost od města a navštíví krátce knihovnu. Pasování je určeno i pro rodiče či prarodiče dětí.

Čtvrtek 6. října
17 hodin - Tomáš Kubeš – Srdce Afriky – cestovatel a fotograf, beseda o expedici, promítání
Expedice do tajemného Srdce Střední Afriky, hledání posledních Pygmejů, kteří ještě žijí podle tradic předků. Prvosjezd řeky Sanghy na raftu, panenské pralesy, tajemní obyvatelé i oblasti, které jsou dosud bílými místy na mapách. Navštívíme Kamerun, Středoafrickou republiku i Kongo.

Pátek 7. října
16 hodin - Marta Veselá Jirousová čte pohádky svého táty (I. M. Jirouse– Magora)
Srdečně zveme rodiče s předškolními dětmi do knihovny - Zahájení projektu Celé Česko čte dětem, o čem že to vlastně je? Předání žákovských knížek, informace o projektu. Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli moudří, dobří a šťastní lidé. Jak toho dosáhnout? Čtěme dětem!

Sobota 8. října
15 hodin – Literární vycházka Dačicemi
Dačice mají bohatou historii a neztrácí se v ní ani literatura. Přijďte se projít Dačicemi, poznat jejich literáty a projít si místa, s nimiž jsou spjaty jejich životní osudy. Seznámíme se s jejich dílem. Doba procházky cca 1,5 hodiny.

Autor: Adam Hudec

2.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení