VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U Vajgaru talentované děti také nechybí

Jindřichohradecko– Vanketě Talent roku Jihočeského kraje 2009uspěla zcelého Jindřichohradecka žákyně zDačic Gabriela Kubešová, která obsadila výborné druhé místo vhumanitní kategorii.

28.2.2010
SDÍLEJ:

Gabriela Kubešová s oceněním. Foto: Eva Macků

V anketě se neumístil ani nebyl nominován nikdo z žáků z Jindřichova Hradce, ačkoliv informace o soutěži dostává většina škol pravidelně každý rok.

Tradice

„Anketu pořádáme tradičně řadu let a všem školám rozesíláme informace elektronickou poštou. Ze škol v Jindřichově Hradci nikdo nominován nebyl. Minimálně čtyřikrát se pak informace v předstihu objevila také v novinách. Z Jindřichova Hradce je málo žáků nominováno tradičně. Do ankety mohou žáky nominovat jak školy, tak rodiče,“ informovala sekretářka ředitele DDM v Českých Budějovicích Marie Bártová. Je tedy na vedení škol či rodičích, aby své talentované děti do ankety přihlašovali.

„Velice přeji úspěch dačické žákyni, musí být velmi nadaná. Zajímalo by mne však, zda také jindřichohradecké školy nějaké žáky nominovaly,“ ptal se zastupitel Jindřichova Hradce Jaroslav Kozlovský, který na fakt, že město Jindřichův Hradec nemělo v anketě žádného zástupce, upozornil.

Podle vedoucí odboru školství jindřichohradeckého městského úřadu Jitky Čechové jim informace na úřad o této anketě nepřišly. Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích však posílá informace každý rok přímo školám. Vedení škol se o anketě mohlo dozvědět také z webových stránek kraje.

„Této ankety se účastníme pravidelně a informace o ní nám přišly,“ sdělila ředitelka Základní školy Komenského v Dačicích Eva Macků. Tuto školu navštěvuje také stříbrná Gabriela Kubešová.

Vedení základních škol v Jindřichově Hradci má na soutěž Talent roku rozdílné názory. V některých školách informaci nezachytili a přitom talentované žáky mají, zúčastní se proto příští rok. Anketu vyhlašuje Jihočeský kraj a Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích už od roku 2000. Oblíbenost soutěže roste. Všechny školy nominují své žáky do ankety města Jindřichův Hradec.

2. Základní škola: „O anketě víme, v minulosti už se jí naši žáci účastnili. Nominujeme žáky, když jsou úspěšní celorepublikově, letos jsme nikoho nenominovali. Příští rok bychom mohli mít žáky úspěšné v rétorice,“ sdělil ředitel Jiří Vodáček.

3. Základní škola: „Informaci o anketě jsme nedostali, mohli jsme ji ve velkém množství přehlédnout, i když e – mailovou poštu pečlivě kontrolujeme, tak se to stát může.“ uvedla zástupkyně Jaroslava Maxová.

4. Základní škola: „O anketě víme, ale zatím jsme se jí neúčastnili,“ řekl ředitel Karel Matlas.

5. základní škola: „Informace o anketě nám nepřišly. V naší škole bychom do ankety mohli nominovat plavce, které máme velice úspěšné,“ informoval ředitel Pavel Štefl.

6. základní škola: „Anketa nám nepřišla, ale příští rok se jí rádi zúčastníme,“ komentovala zástupkyně Jana Šperlová.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

28.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie - ilustrační snímek

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Jižní Čechy – Krajské fotbalové I. třídy mužů odstartovaly novou sezonu předehrávkou 2. kola.

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Ostojkovice - Až od Třebětic, ze silnice spojující Jemnici s Dačicemi, byla vidět bělostná boží muka vsazená do krajiny poblíž Ostojkovic.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení