VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učni si zkusili roli zastupitelů

Dačice - Snaha zapojit mladé lidi do aktuálního politického dění ve městě je v Dačicích již tradicí.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Učni dačického učiliště zemědělského a služeb si vyzkoušeli roli zastupitelů.Foto: Ilona Brabencová

Podle Ilony Brabencové, která má na starosti mimo jiné Zdravé město Dačice, zde proto nenaříkají na to, že mladí nemají zájem o politiku. "Pořádáme kulaté stoly mladých, setkání školních parlamentů a také dnes už tradiční mladá zastupitelstva. To vše pod hlavičkou Zdravého města Dačice a MA21," vypověděla.

Tentokrát si učni Středního odborného učiliště zemědělského a služeb formou hry vyzkoušeli roli zastupitelů. Zastupiteli se stali zhruba na dvě hodiny a mohli tak nasát atmosféru opravdového zasedání zastupitelstva města. Před samotným jednáním starosta Karel Macků krátce pohovořil o fungování orgánů města a vysvětlil studentům srozumitelnou formou procedurální kroky zasedání, které si musí každý zastupitel osvojit, aby mohl zodpovědně rozhodovat.

"Studenti obdrželi s předstihem zkrácený program ze skutečného jednání spolu s podklady pro jednotlivé body. Ze svého středu si zvolili dvacet zástupců, kteří se zhostili role radních a zastupitelů. Rozdělili si také funkci návrhové komise a ověřovatelů zápisu," popsala Ilona Brabencová s tím, že zbývajícím jednadvacátým zastupitelem byl starosta Karel Macků, který celé zasedání řídil.

V rámci programu se mladí zastupitelé zabývali třinácti body, mezi nimiž byla koupě lesních pozemků, prodej pozemku pro stavbu rodinného domu v lokalitě Za Školou, dotace na stavbu hasičárny pro dobrovolné hasiče a rozpočtové opatření. Karel Macků byl s tím, jak se studenti ujali svých rolí, velice spokojen. "Do hlasování se zapojili s vervou a při závěrečné diskuzi jsem odpovídal na témata, která jsou v poslední době v Dačicích aktuální, a to ke kruhovému objezdu, revitalizaci Kancnýřova sadu a k výstavbě cyklostezek. Mohu konstatovat, že se zasedání mladého zastupitelstva města Dačice opět vydařilo“, uzavřel starosta.

Autor: Petra Lejtnarová

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Třeboni začíná festival Okolo Třeboně.

Třeboň ožije hudbou a divadlem

Ilustrační foto.

Bouřky přišly do kraje po poledni, nejdříve na Prácheňsko

Ve čtvrtek můžete zajít do kina nebo do divadla

Jindřichohradecko - Ani ve čtvrtek nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vypravit někam za zábavou.

Kabelkový veletrh je zpět. Sbíráme i knihy a bižuterii

Jindřichohradecko – Bezmála šest stovek kabelek, na tři sta šátků a více než tisíc dětských knih jste loni přinesli na sběrná místa

Výtvarnice ze "čtyřky" jsou nejlepší v kraji

Jindřichův Hradec - Další úspěšné účinkování v krajské soutěži mají za sebou děti ze 4. základní školy v Jindřichově Hradci. Tentokrát se zapojily do soutěže Lesy a příroda kolem nás, kterou vyhlašují společně Lesy ČR a Jihočeská vědecká knihovna s mnoha dalšími organizacemi.

V Novosedlech se dařilo přespolním

Novosedly nad Nežárkou – Čtvrtým kolem o víkendu pokračovala také Velká cena Třeboňska v požárním útoku. Zapojilo se 19 družstev mužů a 9 ženských týmů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies