VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učni si zkusili roli zastupitelů

Dačice - Snaha zapojit mladé lidi do aktuálního politického dění ve městě je v Dačicích již tradicí.

18.4.2017
SDÍLEJ:

Učni dačického učiliště zemědělského a služeb si vyzkoušeli roli zastupitelů.Foto: Ilona Brabencová

Podle Ilony Brabencové, která má na starosti mimo jiné Zdravé město Dačice, zde proto nenaříkají na to, že mladí nemají zájem o politiku. "Pořádáme kulaté stoly mladých, setkání školních parlamentů a také dnes už tradiční mladá zastupitelstva. To vše pod hlavičkou Zdravého města Dačice a MA21," vypověděla.

Tentokrát si učni Středního odborného učiliště zemědělského a služeb formou hry vyzkoušeli roli zastupitelů. Zastupiteli se stali zhruba na dvě hodiny a mohli tak nasát atmosféru opravdového zasedání zastupitelstva města. Před samotným jednáním starosta Karel Macků krátce pohovořil o fungování orgánů města a vysvětlil studentům srozumitelnou formou procedurální kroky zasedání, které si musí každý zastupitel osvojit, aby mohl zodpovědně rozhodovat.

"Studenti obdrželi s předstihem zkrácený program ze skutečného jednání spolu s podklady pro jednotlivé body. Ze svého středu si zvolili dvacet zástupců, kteří se zhostili role radních a zastupitelů. Rozdělili si také funkci návrhové komise a ověřovatelů zápisu," popsala Ilona Brabencová s tím, že zbývajícím jednadvacátým zastupitelem byl starosta Karel Macků, který celé zasedání řídil.

V rámci programu se mladí zastupitelé zabývali třinácti body, mezi nimiž byla koupě lesních pozemků, prodej pozemku pro stavbu rodinného domu v lokalitě Za Školou, dotace na stavbu hasičárny pro dobrovolné hasiče a rozpočtové opatření. Karel Macků byl s tím, jak se studenti ujali svých rolí, velice spokojen. "Do hlasování se zapojili s vervou a při závěrečné diskuzi jsem odpovídal na témata, která jsou v poslední době v Dačicích aktuální, a to ke kruhovému objezdu, revitalizaci Kancnýřova sadu a k výstavbě cyklostezek. Mohu konstatovat, že se zasedání mladého zastupitelstva města Dačice opět vydařilo“, uzavřel starosta.

Autor: Petra Lejtnarová

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aleně Málové do redakce Jindřichohradeckého deníku s kabelkami pomohli Štěpán a Adam Buštovi.
26

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Koncert pražského sboru Spektrum se odehraje v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni.

Třeboň čeká unikátní koncert

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Volit se dá i v cizině. Potřeba je ale voličský průkaz

Jindřichův Hradec – Přestože do termínu voleb do poslanecké sněmovny ještě zbývají více než dva měsíce, v jindřichohradeckém městském úřadu jsou již připravené volební obálky a tiskopisy.

OBRAZEM: Hasiči z Horního Meziříčka se vrátili do čela jindřichohradecké ligy

Studená – Osmým kolem pokračovala Jindřichohradecká hasičská liga ve Studené. Soutěže se zúčastnilo šest družstev žen a dvanáct týmů mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení