VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chlumu určili ceny skládkování

Chlum u Třeboně, Třeboň – Zastupitelé městyse Chlum u Třeboně určili ceny pro skládkování na skládce Spálenec, která byla nově oplocena a dostala nový provozní řád.

13.5.2011
SDÍLEJ:

Křížová cesta v Chlumu u Třeboně v noci.Foto: Tomáš Potměšil

Po zimě se totiž kolem Chlumu vyskytly hned dvě černé skládky, a to v lese v místní části Mirochov a kolem skládky na Spálenci.
Zastupitelé městyse se rozhodli určit nižší ceny pro místní a vyšší pro cizí. Rozdíl je také mezi občany a podnikateli.

„Ceny jsou pouze orientační, ukáže až praxe, jak se osvědčily a na dalším zastupitelstvu je můžeme upravit,“ sdělil na zasedání místostarosta městyse Milan Vondrka. Pro místní občany odsouhlasili zastupitelé tedy cenu 110 korun za tunu, pro místní podnikatele 120 korun za tunu včetně DPH. Pro cizí občany pak 850 korun za tunu a cizí podnikatele 1250 korun za jednu tunu.

Rozdíl cen mezi podnikateli a občany přitom nesmí být vyšší než 400 korun. Dobrovolný svazek obcí regionu Třeboňsko, který se zabývá mimo jiné skládkování odpadů, totiž kvůli vysokým rozdílům mezi cenami platil pokutu. „Dvojí ceny být mohou, ale s rozdílem maximálně 400 korun. Dobrovolný svazek obcí regionu Třeboňsko kvůli vyšším rozdílům zaplatil 300 tisíc korun pokuty,“ sdělila na jednání třeboňských zastupitelů zastupitelka Anna Kahounová.

Skládku na Spálenci v Chlumu u Třeboně provozuje městys a její provoz je pod dohledem České inspekce životního prostředí, která ukládá velké pokuty za to, že objeví odpad, který na tuto skládku nepatří. Ten, kdo nebude dodržovat provozní řád nebo vysype odpad jinam mimo oplocené území, dostane pokutu. Na skládce mohou být ukládány tyto odpady: beton, cihly, tašky a keramické výrobky, směsi nebo oddělené frakce betonu, cihel, tašek a keramických výrobků neuvedené pod číslem 17 01 06, zemina a kamení neuvedené pod číslem 17 05 03, vytěžená hlušina neuvedená pod číslem 17 05 05 a zemina a kameny.

Autor: Renata Kočí

13.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Polné na Šumavě se natáčel film Jerzyho Kosińského - Nabarvené ptáče.

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Ilustrační foto.

Volali policii, ale nakonec nic řešit nechtěli

Lidem v Radouňce vadí odklad prací

Jindřichův Hradec – Již v úterý byly kvůli zahájení výstavby dešťové kanalizace zrušené zastávky MHD Radouňka Kopeček a Radouňka. Lidé tak musejí chodit od hlavní silnice i přes kilometr pěšky.

Bez řidičáku se vozem vydal do ulic

Dačice - Řidič bez bodů měl navíc řidičák odebraný i ze zdravotních důvodů.

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Český Krumlov – Lešení nyní stojí ve velkém výběhu medvědária na českokrumlovském zámku. Medvědice Marie Terezie ve vedlejším betonovém výběhu si moc klidu neužije.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení