VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dačicích volají po přerozdělení daní

Dačice – Po roce spolupráce chce bilancovat dačická koalice. I když se řada volebních slibů napříč stranami daří naplňovat, radnice se musí vypořádávat i s dílčími problémy. Mezi nejvíce diskutované patří přerozdělení daňové výtěžnosti.

20.10.2011
SDÍLEJ:

Novým starostou Dačic se stal na pondělním ustavujícím zasedání zastupitelstva Vlastimil Štěpán.Foto: Deník/Lenka Novotná

Starosta Dačic Vlastimil Štěpán zastává názor, že by se mělo rozpočtové určení daní narovnat. „Na úřady s rozšířenou působností, jako jsou Dačice, bylo převedeno nejvíce povinností, ale v rámci rozpočtového určení daní na jednoho obyvatele máme nejméně,“ míní Štěpán.
A jak se daří naplňovat volební programy?

Například dačická ODS slibovala voličům mimo jiné vybudovat zastřešenou umělou ledovou plochu. Podle starosty se s ní v rámci volebního období stále počítá a mezi investičními akcemi je zahrnutá.
Daří se i naplňovat záměr rekonstrukce městského informačního střediska.

“Nyní je vypracovaná projektová dokumentace na rekonstrukci domů 1 až 5, kde vznikne nový úřad. K vlastní realizaci bude nutné využít nějaký vhodný dotační titul, a na to pak bude navazovat v další fázi městské kulturní středisko,“ vysvětluje Štěpán.

Místostarosta Dačic Jan Bartošek při hodnocení roční práce na radnici říká, že některé věci byly plánované v čtyřletém časovém horizontu. „Něco musíme reflektovat i bez ohledu na naše programové prohlášení. V rámci koalice jsme vytvořili několik týmů, které se zabývají nejrůznějšími oblastmi,“ uvedl.

Společným zájmem řady stran bylo například zprůhlednění zadávání veřejných zakázek. „Novelizovali jsme směrnici o jejich zadávání, která počítá i se zveřejňováním vítězů a kdo se zúčastnil. A dále je u výběrového řízení vždy jeden člověk z kontrolního výboru města,“ říká Bartošek. Starosta Štěpán ho doplňuje v tom, že město má k tomuto účelu i nový software a je tudíž v předstihu.

Rovněž zlepšení dopravní situace na Palackého náměstí patří ke společným bodům většiny stran. V současné době je již zpracovaná studie, do užšího výběru se dostaly tři varianty a byl vybrán kruhový objezd. Ale komunikace se zde bude řešit jako celek ve spolupráci se silničáři.

Mezi stále nejpalčivější problémy patří vývoj situace v dačické nemocnici, kde je nutné momentálně řešit uzavřenou ambulanci diabetologie, kdy pacienti musejí dojíždět za lékaři. Zástupci města jednají s krajem, s náměstkyní hejtmana Ivanou Stráskou a tak dále, ale jak připouští místostarosta Bartošek, ve hře jsou i další hráči.

#nahled|http://g.denik.cz/26/3b/jh_volby_dac_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/26/3b/jh_volby_dac.jpg|Výsledky v Dačiciích#

Autor: Lenka Novotná

20.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení