VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V knihovně fakulty managementu je stále živo

Jindřichův Hradec – Štafetový rozhovor pokračuje. Odpovídá pracovnice knihovnického a informačního centra Fakulty managementu Věra Kubátová.

20.7.2011
SDÍLEJ:

Pracovnice knihovny fakulty managementu Věra Kubátová.Foto: rodinný archiv

Co pro vás znamená Jindřichův Hradec?
Jindřichův Hradec je mé rodné město a žiji zde. Nosím ho, jak se říká, „ve svém srdci“. Mám ráda jindřichohradecké památky, zákoutí i historii. Troufám si říct, že znám jeho kladné i záporné stránky. Těší mě, že turisté obdivují centrum města, hrad a zámek, Muzeum Jindřichohradecka i Národní muzeum fotografie. Ale za povšimnutí stojí i architektura 20. století - Kolínova vila nebo Ledererův secesní dům pod Klášterem. Hradečáci se mohou pyšnit i architekturou 21. století – rekonstruovaným plaveckým bazénem, novou sportovní halou nebo přístavbou Knihovnického a informačního centra Vysoké školy ekonomické v Praze od Milana Špuláka. Myslím, že v Jindřichově Hradci se dá krásně projít staletími, jako pěknou učebnicí architektury.

Nyní působíte v knihovně fakulty managementu, můžete ji čtenářům přiblížit?
Ve fakultní knihovně pracuji téměř dva roky. Jsem moc ráda, že spolu s kolegyněmi mohu této překrásné stavbě vdechovat život a duši. Knihovna je specializovaná, primárně určená pro pedagogy a studenty školy, ale je otevřená i veřejnosti. Může ji navštěvovat každý občan republiky starší 15ti let nebo cizinec s povolením k pobytu. Knihovna nabízí více jak 32 tisíc knihovních jednotek, zaměřených na management, ekonomii, psychologii, sociologii, cestovní ruch, právo, matematiku, zdravotnictví, marketing a cizí jazyky. V současné době ji navštěvuje 1 300 čtenářů. Kromě půjčovny v přízemí jsou v následujících dvou patrech studovny. Je zde zpřístupněn archiv bakalářských a diplomových prací, encyklopedie a více jak 80 odborných časopisů. Pro studenty a pedagogy jsou k dispozici i elektronické informační databáze. Pro samostudium nebo pro týmovou práci jsou využívány prosklené boxy. Oblíbený je i relaxační koutek s pohodlným posezením. Vždy na začátku akademického roku jsou pro nové uživatele pořádány instruktážní prohlídky či školení, při kterém se čtenáři naučí orientovat v prostorách knihovny a seznámí se s vyhledáváním v katalogu.

Má knihovna také i další aktivity?
Našim přáním je, aby knihovna nebyla „jen“ půjčovnou knih, ale kulturně společenským komunitním prostorem, bránou do světa poznání a celoživotního vzdělávání. Jednou měsíčně jsou ve studovně pořádány přednášky. Největšímu zájmu se těší téma cestování, při kterém si studenti předávají cenné zkušenosti. Moderní budova nabízí také zajímavé výstavní prostory. Pořádáme zde výstavy a přednášky. Stálou výstavkou je kulturně historický vývoj místa, kde fakulta stojí. Mapuje proměnu bývalého Pezellenova domu, který na místě fakulty stával. V minulém roce se zde uskutečnila výstava volnočasových aktivit pedagogů a zaměstnanců fakulty, v letošním roce svou tvorbu představili studenti.

A jaké jsou plány do budoucna?
Dne 15. září 2011 zahájíme výstavu známého výtvarníka Martina Patřičného, která bude pořádána společně s Galerií Inspirace manželů Langrových. Výstavka bude nainstalována na dvou místech – ve starobylém Langrově domě a zároveň v prostorách moderního Knihovnického a informačního centra. Při vernisáži poputuje průvod z centra města na Fakultu managementu a tím se pomyslně propojí život města s akademickým prostředím. V zimních měsících ve spolupráci s Okresním archivem v Jindřichově Hradci představíme prostřednictvím starých fotografií Jindřichův Hradec minulý a současný.

20.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Část fresky s tankem v kostele v Chlumu u Třeboně

Začínají kovářské dny, můžete i na prohlídku kostela

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.

Živitelka bude letos jiná

České Budějovice – Jako přelomový vnímají organizátoři 44. ročník mezinárodní agro výstavy Země živitelka, který se bude konat od čtvrtka 24. 8. do úterý 29. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení