VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V regionu zatím nikdo platnost krajských voleb nezpochybnil

Jindřichohradecko – Podle volebního zákona může občan do deseti dnů od vyhlášení výsledků voleb podat u soudu návrh na neplatnost hlasování, voleb či volby kandidáta.  

25.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Vojtech Lojka

Státní volební komise vyhlásila oficiálně výsledky voleb v pondělí 15. října, takže ve čtvrtek by měla lhůta na „zpochybnění" voleb končit.

Na Jindřichohradecku zatím nikde nezaznamenali, že by se něco takového stalo.

V Dačicích se s tím podle tajemníka městského úřadu Karla Macků nesetkali. „Občas se objevují stížnosti, které za chodu řeší volební komise. Ani ty jsme ale letos žádné neměli," říká tajemník Macků a vzpomíná na jedny z minulých voleb, kdy v Lipolci byly některé volební lítsky vyplněné obyčejnou tužkou.

Ani na Jindřichohradecku až na problém se zimou a vlhkem ve volební místnosti v Matné podle tajemníka městského úřadu Karla Přibyla zatím nepřijali žádné stížnosti a nemají zprávy o tom, že by někdo podal k soudu návrh na neplatnost voleb.

Stejná situace je podle včerejšího vyjádření mluvčí městského úřadu Jitky Bednářové v Třeboni. Při posledních komunálních volbách ale taková pohoda u Světa nebyla. Seskupení Nezávislí podalo k soudu stížnost a to mimo jiné i odsunulo možnost, aby zastupitelé vybrali starostu. Jejich lídr však tvrdil, že žádnou stížnost neinicioval ani nepodával. Předmětem stížnosti, která u soudu nakonec neuspěla,  bylo mimo jiné to,  že ve volebním okrsku v Domě  s pečovatelskou službou v Chelčického ulici měly být vydány volební lístky upravené ve prospěch kandidátů jedné strany a v obálkách u volebních lístků jim byly vloženy volební letáky této strany s návodem, jak nejlépe volit lídra této kandidátky.

Soud nepotvrdil tehdy ani návrh na neplatnost voleb v Lodhéřově.

Zatím však stále fungují okrskové volební komise, jejichž činnost skončí, pokud se  nečeká na verdikt soudu, patnáctým dnem od vyhlášení výsledků voleb.

„Dvacet dní skladujeme materiály z volebních komisí, aby bylo případně možné vše zkontrolovat. Jenom v Jindřichově Hradci je to šedesát vaků. V zapečetěných pytlích jsou volební obálky, seznamy a všechny dokumenty týkající se zpracovávání výsledků. Ty poté musíme nechat skartovat. V dalších pytlích jsou zbylé volební lístky, oznámení o konání voleb a tak dále, které můžeme odevzdat do sběru," naznačuje osud všech volebních „papírů" Karel Přibyl. 

Autor: Lenka Novotná

25.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Staroměstské slavnosti pod Landštejnem patří mezi vyhledávané letní akci.
7

V podhradí chystají slavnosti

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení