VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rudolci chtějí zachovat plnohodnotnou základní školu

Český Rudolec - Pokračujeme v rozhovorech s představiteli měst a obcí na Jindřichohradecku, které přinášíme každou středu. Pomyslný štafetový kolík dnes převzal starosta Českého Rudolce Antonín Doležal.

28.2.2013
SDÍLEJ:

Starosta Českého Rudolce Antonín Doležal. Foto: Deník

Máte již schválený rozpočet obce pro letošní rok?

Zatím ještě ne. Budeme ho schvalovat koncem března. Máme připraveno více akcí a nyní musí finanční výbor a rada obce ještě návrh projít a vybrat věci, na které finančně dosáhneme.

Co bude pro tento rok největší investiční akcí?

Chystáme zateplení místního kulturního domu. Máme již přislíbenou dotaci ze Státního fondu životního prostředí, která činí 90 procent uznatelných nákladů. Při maximální ceně investice kolem 2,5 milionu korun by obec mohla hradit kolem 800 tisíc, ale když by se podařila vysoutěžit lepší cena, tak by to mohlo klesnout až na 300 tisíc. Máme najatou firmu, která řídí zadávací řízení a o vše se stará. V nejbližší době se výběrové řízení vypíše. Musí se pak vybrat nejenom nejlevnější firma, ale také taková, která už se zateplováním má zkušenosti. Protože z dotace dostaneme 90 procent uznatelných nákladů na akci hodně i závisí na tom, jak se podaří zakázku vysoutěžit.

Máte již z s podobným postupem, tedy najatou firmu na realizaci soutěže, zkušenosti?

Již vloni jsme čerpali prostředky z různých krajských grantů. Naposledy jsme dělali nové víceúčelové hřiště, a to přes najatou firmu, která se postarala o kompletní realizaci. Od žádosti o grant až po soutěž. Pokud je taková firma dobrá a zkušená, určitě se obci vyplatí.

Při letošních zápisech do první třídy přišlo v Českém Rudolci do školy čtrnáct dětí. Vaše škola, respektive její druhý stupeň byl v ohrožení. Jaká je současná prognóza?

Pro školní rok 2012 až 2013 zastupitelstvo podporu škole schválilo a pak budeme jednat o dalším školním roce. Samozřejmě chceme nechat českorudoleckou školu v plném obsazení, tedy i s druhým stupněm. Protože v momentě, kdy by se zrušil, už by se těžko vracel zpátky. I když děti přišly, tak nám pořád žáci chybí a v současné době nejde škola naplánovat na pět let dopředu. Bohužel, v důsledku dnešní ekonomické situace i mladí se založením rodiny vyčkávají a dětí se rodí málo. Je jasné, že školu musíme dotovat.

Na posledním zasedání zastupitelů jste jednali o prodeji lesní školky Vostezy, respektive o zrušení možnosti prodeje. O co vlastně šlo?

Jedná se o pozemek, který je v majetku obce a lesní školku zde provozuje společnost Wotan Forest, která má zájem o odkoupení pozemku. Nakonec zastupitelstvo rozhodlo, že půdu neprodá a zvýší nájem.

V současné době je velice diskutovaná zimní údržba, která v posledních dnech stála nemálo peněz. Máte představu, kolik vynaložila vaše obec?

Zatím to nejde vyčíslit, protože ještě nemáme faktury. Minulý měsíc určitě nebyly tak strašné náklady, ale u nás v neděli napadlo hodně sněhu a údržba stála hodně prostředků.

Na obecním úřadu se odehrály i personální změny, můžete říci jaké?

Od 1. ledna na místo správce věcí veřejných nastoupil Petr Dušejovský. Dosavadní tajemník Jaroslav Dvořák odešel do důchodu a my jsme museli vypsat nové výběrové řízení na obsazení funkce.

Autor: Lenka Novotná

28.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení