VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V sobotu volby do Europarlamentu pokračují

Jindřichohradecko - V pátek odstartoval třídenní volební maraton. Někteří občané již postávali před dveřmi volebních místností a čekali, až se otevřou.

6.6.2009
SDÍLEJ:

Volby v Číměři.Foto: Deník/ Stanislava Koblihová, Zdeněk Píša

Byl mezi nimi i Radim Polívka, který patří do 21. volebního okrsku na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna: „Chvátám, musím rychle odjet. Volím. Protože kdybych nevolil, mohl bych si nadávat pouze sám sobě. V otázce fungování Europarlmentu jsem spíše pesimista. Naši poslanci tam asi mnoho nezmohou.“

Svým kandidátům věří Marie Ranglová, která přišla k urně v 1. okrsku v jindřichohra­deckém muzeu.

Zdeňka Bláhová odevzdala svůj hlas na sídlišti Hvězdárna v Jindřichově Hradci u 18. okrsku. Poznamenala, že na minulých volbách nebyla a dodnes si to vyčítá. „Výsledky práce Europarlamentu mě zatím moc nepřesvědčily, ale všechno má svůj čas. Aby mohl náš poslanec něco v Evropě změnit, musí se opravdu hodně snažit,“ dodala.

Plné ruce práce mají především členové volebních komisí. Letos jim nezbývá, než přijít sčítat hlasy až v neděli večer. Někomu to nevadí, ale například František Jaroš, který působí u volebních komisí již asi poosmé, si myslí, že počítání hlasů až v neděli nemůže nijak výsledky voleb ovlivnit.

To předsedkyně 1. volebního okrsku v Jindřichově Hradci Jitka Jirků–Sýkorová už do toho šla s tím, že se musí do volební místnosti v neděli večer vrátit.

Nepříjemně jsou zaskočeni jen někteří rodinní příslušníci členů komisí, protože některé maminky nebudou z neděle na pondělí doma. V Horní Pěně se však noční službě členové komise usmívali.

„Máme tu o víkendu pouť, tak stihneme i návštěvy, a až odjedou, budeme zase pokračovat. Snad nebudeme muset dlouho čekat na Městském úřadě v Jindřichově Hradci, ale i kdyby, potkáme se tam zase se známými, tak to vždycky rychle uteče,“ vysvětlila předsedkyně volební komise Eva Píšová.

V Horní Pěně přišlo včera kolem šestnácté hodiny volit šestnáct lidí, ale členové komise se shodli na tom, že čekají více voličů navečer, až půjdou lidé z práce anebo zítra dopoledne. Účast ve volbách u nich mívají vždy vzornou.

Pravidelně chodí pokaždé volit i Růžena Vopálková a Marie Martínková v Číměři, kde včera před šestnáctou hodinou odvolilo třináct lidí.

Jeden volič

O tom, že eurovolby lidi moc netáhnou, svědčila i včerejší účast v nevelké obci Županovice na Dačicku. Do půl šesté večer přišel k urně pouze jediný občan, a to místní starosta. „Máme 43 voličů a zatím volil pouze jeden. Více lidí už asi do večera nepřijde,“ komentovala členka volební komise Jana Novotná.

Zpravodajové Deníku

6.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení