VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od sousedů: Ve Čtyřech Dvorech vrcholí stavba univerzitních budov

České Budějovice -V areálu Jihočeské univerzity podél Branišovské ulice v Českých Budějovicích finišuje stavba dvou nových moderních budov. Už v říjnu letošního roku začnou sloužit studentům a pracovníkům univerzity.

29.1.2009
SDÍLEJ:

Rychlým tempem vyrostly dvě nové univerzitní budovy v Branišovské ulici v Českých Budějovicích. V pětipodlažní budově bude sídlit filozofická fakulta a rektorát, ve vedlejší třípatrové najde nové prostory centrální knihovna. Foto: Deník / Jaroslav Sýbek

V pětipodlažní budově bude sídlit filozofická fakulta, která se nyní potýká s nedostatkem místa ve své budově Na Mlýnské stoce v centru města. Do nových prostor v univerzitním kampusu se přestěhuje také rektorát, který nyní využívá pronajaté prostory Akademie věd.


Druhá, třípatrová stavba umožní vznik ústřední univerzitní knihovny a poskytne prostor pro jejích 675 000 svazků knih a studijní místo pro pět set vysokoškoláků.


O vrcholící stavbě v univerzitním kampusu pohovořil rektor Jihočeské univerzity, Václav Bůžek.


Jak pokračuje stavba nových budov v areálu univerzity?
Stavba filozofické fakulty, rektorátu a centrální knihovny postupuje podle harmonogramu. Předpokládáme, že se ani nic nezadrhne při dokončovacích pracích a při vybavování interiérů tak, aby v budově filozofické fakulty mohla být zahájena výuka na počátku nového akademického roku, tedy počátkem října 2009. Také předpokládáme, že centrální knihovna Jihočeské univerzity by zahájila provoz tak o měsíc či o měsíc a půl později, to znamená někdy kolem poloviny listopadu tohoto kalendářního roku.

Kolik v nové budově bude studovat posluchačů, přestěhuje se sem celá filozofická fakulta?
Bude tam pochopitelně celá filozofická fakulta, přestěhují se tam všechny její ústavy. Budou tam nejen pracovny učitelů, ale také moderně vybavené posluchárny a seminární místnosti. Výuka pro studenty filozofické fakulty by měla v naprosté většině probíhat v nové budově.

Nechá si univerzita budovy, ve kterých filozofická fakulta sídlí nyní, například budovu Na Mlýnské stoce?
Pochopitelně, je to náš majetek, ty si univerzita nechá. Zatím zvažujeme, jak budovy využijeme. Máme určité představy, že by se tam konala výuka některých jiných fakult, které potřebují větší prostory. Ale zatím o tom diskutujeme, takže nemůžu být konkrétnější.

Kolik bude celá stavba stát?
Celá stavba filozofické fakulty, rektorátu a ústřední knihovny stojí zhruba čtyři sta milionů korun, což jsou peníze, které jsou vloženy ze státního rozpočtu. Do této částky se musíme vejít.

Autor: Daniela Procházková

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Již nejsou mezi námi

Stadion u Vajgaru v pondělí 1. května hosté další ročník závodů pro širokou veřejnost  s názvem Jarní atletický Jindřicháč.

Kam o víkendu za sportem a pohybem na Jindřichohradecku

František Linduška je mistrem republiky v aquatlonu

Praha – Triatlonista František Linduška z jindřichohradeckého Tri Club Vajgar se stal mistrem republiky v aquatlonu. Do Hradce mířily i další cenné kovy.

OBRAZEM: Kvůli počasí silničáři vyjíždět nemuseli

Jindřichohradecko – Přestože řidiči v pátek ráno museli také na Jindřichohradecku ze svých vozidel odmetat sníh, silničáři kvůli zimní údržbě nevyjížděli.

Házenkářské play out je tu, sokolky Písku začínají ve Veselí

Písek – Písecké interligové házenkářky si po roce zopakují účast v bojích o záchranu v nejvyšší soutěži.

Kam můžete o víkendu v okrese na fotbal

Jindřichohradecko – Fotbalové soutěže mužů pokračují o víkendu dalším kolem. Příznivci kopané však budou kvůli rozmarům počasí o některé duely ochuzeni.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies