VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení třeboňské radnice investuje letos do lázní

Jindřichohradecko – Zatímco Třeboň má rozpočet pro letošní rok od pondělka schválený, v Jindřichově Hradci a Dačicích nad ním usednou zastupitelé shodně ve středu 23. února. Ze tří největších měst v okrese má Třeboň jako jediná rozpočet schodkový, kdy schodek pokryje přebytek z hospodaření minulých let.

6.2.2011
SDÍLEJ:

Lázně Aurora. Ilustrační foto. Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Vysoké investice plánuje vedení města do lázeňských společností. Rozsah projektu však bude záležet na tom, zda a jak vysoké dotace se na něj podaří získat. Poznámku zastupitele a bývalého starosty Jana Váni o tom, že rozpočet je postavený marnotratně a rozhazovačně, popřel předseda finančního výboru Jiří Vopátek včetně argumentu opozice, že se stále šetřilo na lázně, aby se do nich mohlo investovat.

„Zaznělo tady, že se šetřilo na lázně, ale neexistuje usnesení rady, které by to dokumentovalo, a ani v zápise rady jsem nic nenašel. Jediná velká investice do lázní byla v roce 2007, a to dotace 23 milionů korun na wellness, ale do městského rozpočtu doteklo za období 2007 až 2010 z lázní 291 milionů korun, přitom 143 milionů činily výdaje za celou dobu. Přes 148 milionů by mělo být našetřeno, ale není. Z toho je na účtu města pouze 87 milionů korun,“ argumentoval Jiří Vopátek částkami za jednotlivé roky. Po dlouhé a bouřlivé diskusi zastupitelé nakonec rozpočet schválili.
Návrh rozpočtu má připravený i Jindřichův Hradec, kde jej již schválila městská rada.

Největší investicí zůstává podle sdělení místostarosty Bohumila Komínka i letos dostavba Národního muzea fotografie a přestavba starého pivovaru na Dům gobelínů.

Na „trojprojekt“, zahrnující ještě s oběma objekty sousedící budovu Muzea Jindřichohradecka, dostalo město v prosinci roku 2009 dotaci přesahující 150 milionů korun z integrovaného operačního programu zaštítěného ministerstvem kultury. „Letos se má proinvestovat 87 milionů korun a 30. září má být hotovo,“ uvedl místostarosta.

Z dalších větších investic se v Jindřichově Hradci má jednat o rekonstrukci ulice Třebického či zahájení první etapy vybudování kanalizace v Radouňce s dokončením v příštím roce.

V Dačicích mezi investicemi hraje jednoznačný prim rekonstrukce Kapetovy ulice.
Na úředních deskách zveřejněné návrhy rozpočtů mohou nyní občané připomínkovat buď písemně, a to v Jindřichově Hradci do 15. února a v Dačicích do 22. února, nebo ústně na zasedání zastupitelstev 23. února při projednávání rozpočtů.

Autor: Stanislava Koblihová

6.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení