VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby v Třeboni jsou platné

České Budějovice/ Třeboň – Krajský soud zamítl návrh volební strany Nezávislí na určení neplatnosti voleb v Třeboni.

15.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslava Dočekalová

Deník o tom informoval v sobotu.

Podle navrhovatelů došlo k porušení volebního zákona způsobem, který mohl ovlivnit výsledky voleb. V okrsku č. 7 prý byly voličům v Domě pečovatelské služby vydány volební lístky upravené pro kandidáty KDU-ČSL a do obálek jim byly vloženy volební letáky KDU–ČSL s návodem, jak volit lídra této kandidátky. V okrsku č. 2 údajně hlasy sčítal pouze jeden člen volební komise bez kontroly. V okrsku č. 11 byl porušen zákaz volební agitace, protože v bezprostředním okolí volební místnosti byly vyvěšeny volební plakáty KDU-ČSL.

Stěžovatel dovozoval, že nebýt uvedených porušení zákona, byl by do zastupitelstva zvolen jeho kandidát, jemuž chybělo jen 57 hlasů.

Soud vyslechl svědky navržené navrhovatelem a členy volebních komisí okrsků 7 a 2, a dospěl k závěru, že návrh není důvodný. Nebylo prokázáno tvrzení navrhovatele o dalších vložených materiálech do obálek k volebním lístkům. „Tvrdí-li svědek, že viděl jednu zalepenou obálku s neupraveným volebním lístkem a připojeným volebním materiálem KDU-ČSL, není tím prokázáno, že tak činila konkurenční volební strana či její příznivci nebo odpůrce,“ řekl soud. Ke sčítání hlasů v okrsku č. 2 měl soud k dispozici pomocné sčítací archy a shledal, že jsou vyplněny přehledně, bezchybně, nejsou v nich činěny opravy či škrtáno.

K námitce pokračující volební agitace je zjištěno, že v soukromém domě šikmo proti volební místnosti přes náměstí zůstaly v den voleb vyvěšeny plakáty KDU-ČSL. „To nelze považovat za propagaci konkrétní volební strany v bezprostředním okolí volební místnosti,“ řekl soud.

Protože soud nezjistil porušení volebního zákona, pak neshledal ani důvod přepočítávat odevzdané hlasy. Celkově uzavřel, že volby do zastupitelstva města Třeboně nejsou neplatné. Kasační stížnost proti jeho rozhodnutí není přípustná.

15.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení